Tarbija

Elering maksab maaomanikule talumistasu maamaksu ulatuses 

Toimetas Kristin Aasma, 21. september 2015, 09:27
Foto: Merily Smidt / Sakala
Eesti Omanike Keskliit (EOKL) tervitab AS Eleringi otsust hakata maksma talumistasu elektriliinide kaitsevööndi maamaksu ulatuses.

EOKL-i juhatuse esimehe Priidu Pärna sõnul on see AS Eleringi juhi Taavi Veskimäe väike samm õiges suunas, et lõpetada põhiseadusvastane olukord, kus eraõiguslikud võrguettevõtted kasutavad eraomandit sisuliselt tasuta, edastas EOKL.

Liit loodab, et maamaksu kompenseerimist alustavad Eleringi eeskujul ka kõik teised võrguettevõtted.

Riigikohus tunnistas juba 2012.a õiguskantsleri taotlusel põhiseadusvastaseks riigi kehtestatud talumistasud, mis olid naeruväärsed ja tähendasid enamasti sentide maksmist maaomanikele. Riigikohus oli seisukohal, et talumistasu peab katma maaomaniku otsesed kulud ja lisaks sisaldama kohast hüvitist maa kasutamise eest.

Võrguettevõtjad on rohkem kui 2,5 aastat oodanud tulutult valitsuse uute määrade kehtestamist, kuid pole ka ise kohast tasu asunud maksma.

Pärna sõnul on justiitsminister Reinsalu nüüd lubanud selle rohkem kui 10 aastat kestnud põhiseaduslike vaidluste saaga lahendada ning esitada oma ettepanekud valitsusele sel sügisel.

Samal teemal

10. detsember 2012, 06:59
Taluomanik: kas kolm eurosenti on õiglane talumistasu?
19. aprill 2012, 07:00
Maaomanik: kolmesendine talumistasu on mõnitamine!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee