Eesti uudised

TÄNA: autovabal päeval arutletakse linnaruumi ümberkujundamise üle (3)

Toimetas Kaspar Käänik, 20. september 2015 09:47
Foto: Mati Hiis
Autovabal päeval kogunevad arhitektid, liikuvusspetsialistid ja linnaplaneerijad Tallinna peatänava tulevikuvisiooni üle arutama. 

Telliskivi tänaval algab kell 13 selleks puhuks püstitatavas telgis kõnekoosolek, mille teemadeks linnakeskuse jalakäijateruumi ümberkujundamine ja peatänava arhitektuurivõistlus.

Samal teemal

Kõnekoosoleku korraldavad linnaplaneerimise amet koos Eesti Arhitektuurikeskuse ja Eesti Arhitektide Liiduga. Kõik huvilised on oodatud.

Oma visiooni linnakeskuse tulevikust, jalakäijateruumi ja liikluskorralduse ümberkujundamisest jagavad mitmed linnaplaneerijad, liikuvusspetsialistid ja arhitektid (täpsem info SIIN). Kõnekoosoleku peamiseks eesmärgiks on tutvustada Tallinna peatänava kontseptsiooni ning saada ülevaade arvamusliidrite visioonidest linnade avaliku ruumi, liikuvuse ja liikluse tuleviku teemal.

Ettevalmistamisel on peatänava arhitektuurivõistlus, mille eesmärgiks on kujundada Tallinnale kui rohelise pealinna kandidaatlinnale ja Euroopa riigi pealinnale kohane linnakeskkond, mis oleks puhtam, turvalisem ja aktiivsem. Euroopa nüüdisaegsed linnakeskused toetavad jala käimist, rattaga liiklemist ning tänaval viibimist - elavat ja inimsõbralikku keskkonda.

Tallinna peatänavaks kui kvaliteedimärgiks soovitakse muuta kahe ajaloolise tänava Narva maantee ja Pärnu maantee lõik Pronksi tänavast kuni Liivalaia tänavani. Projekti tulemusena muudetakse peatänaval kõnniteed laiemaks, rajatakse jalgrattateed ja tänavahaljastust, parandatakse ühistranspordi kasutamise tingimusi, luuakse täiendavaid ülekäigukohti. Viru ringi liiklusskeemi soovitakse muuta nii, et suurem osa sellest antaks jalakäijatele tagasi.

Peatänav ning linnakeskuse ja mere vaheline jalakäijateruum on plaanis Euroopa Ühtekuuluvusfondi toetusel vähemalt osaliselt välja ehitada veel enne aastat 2020.

Arhitektuurivõistlus on plaanis välja kuulutada oktoobris ning lõppeb detsembris. Võistlus toimub Tallinna kesklinna ja mere vahelise liikumisruumi ümberkorraldamise projekti "Õhufoorum" ja EV 100 arhitektuuriprogrammi "Hea avalik ruum" raames.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee