Galeriid

GALERII I Tallinna bussijaam pani külastajad tantsuplatsil kingi kulutama (3)

Helen Pentsa, 19. september 2015 09:28
Tallinna Bussijaama sünnipäevadisko Foto: Laura Oks
Jalga tantsuplatsil keerutavad kehad. Diskotuled ja rummikoolad. Tuleshow ja Robin Juhkentali live-kontsert. Seda kõike ei pakkunud reede öösel mõni südalinna ööklubi, vaid Tallinna bussijaam.

On harjumuspärane, et Tallinna bussijaamas käimine ei paku erilisi üllatusi. Ja miks peakski? Tegemist on ju eelkõige praktilise kohaga - bussijaama kohvik, R-kiosk ja väljuvad bussid. Keegi ei oska arvatagi, et harjumuspärane bussijaam võiks olla paigaks, kus kogu öö tantsu vihtuda. Ometigi just seda reede õhtul teha sai, sest Tallinna bussijaam tähistas oma 50. juubelit.

Teise äärmusena olid inimesed, kes tulidki kohale läikivates piduriietes, et võtta bussijaama sünnipäevast viimast. Külastajad haarasid bussijaama kohvikust kokteiliklaasid ja nõksutasid tantsumuusika taktis puusi. Iga minutiga ärkas bussijaama hoone aina rohkem ellu, rahvas tantsis ja nautis ümbritsevat seltskonda.
Küsisin tantsuplatsil olevalt sõpruskonnalt, miks nad ei läinud näiteks Hollywoodi või Venusesse, otsustades just bussijaamas oma reede õhtu mööda saata. "Kas seal Hollywoodis ja Venuses üldse käib veel keegi? Bussijaamas käivad ju inimesed iga päev," lausus üks seltskonnas viibinud naisterahvas.

Öö hakul tõmmati diskopult seinast välja ja külastajad kupatati õue, et elada kaasa suurejoonelisele tuleshowle. Bussijaama perroonil, seal, kus tavapäraselt saab peale astuda Tallinn-Tartu või Tallinn-Valga bussidele, hakkasid kolm neidu tuleleekide ja sädemetega möllama, pakkudes enneolematut vaatemängu. Painduvad kehad keerutasid ennast leekide vahel, taustaks võis näha paari Tallinnasse jõudnud Lux-Expressi kaugsõiduliinibussi.

Kirglikult ebamaise tuleshow lõppedes astus rahva ette laulja Robin Juhkental, kes muuseas meenutas ka enda aastatetaguseid aegu seoses Tallinna bussijaamaga. "Käisin Tartus proovis kaks korda nädalas. Kus oli ikka viitsimine alles! Pilet maksis siis ainult 70 krooni. Ma arvan, et minu jook maksab praegu nii palju," lausus Juhkental.
Tallinna bussijaamas reedeõhtune pidu oli tõepoolest meeldejääv. Laes olevad õhupallid ja atmosfääri nautivad inimesed, kes ei jälginud närviliselt kella, oodates, millal see viimane Tallinn-Otepää buss lõpuks ometi väljuma hakkab. Koht, mis on inimeste jaoks niivõrd iseenesestmõistetav, muutus üheks ööks tundmatuseni. Ehk see ongi ühe unustamatu tantsupeo valem?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee