Eesti uudised

Teise maailmasõja lahendamata saladused (13)

Allan Espenberg, 19. september 2015 07:00
300AASTANE MEREVAIGUTUBA: Levinuima teooria kohaselt on kuus tonni kaalunud poolesaja ruutmeetrine Merevaigutuba praeguseks hävinud, sest isegi kui ta oleks maa-aluses kullarongis, pole kindel, et ta sealsetes tingimustes säiliks.Foto: RIA Novosti

Teise maailmasõja lõpust on möödunud küll juba 70 aastat, kuid selle sõja ajaloost on teada hulgaliselt lahendamata mõistatusi, saladusi ja müsteeriume, mis on ümbritsetud sageli veel erilise salapära või müstikaga.

Kuigi aeg-ajalt kerkivad mõned nendest saladustest perioodiliselt n-ö pinnale ja tekitavad mõneks ajaks teatavat elevust, pole enamikku nendest suudetud siiamaani lõplikult lahti harutada. Isegi Poolas maa-alustest tunnelitest väidetavalt leitud natside kullarongi kohta on praegu segadust rohkem kui teadmist.

Kui 28. augustil kinnitas Poola kultuuriministeeriumi esindaja ajakirjanikele, et ta on näinud Wałbrzychi lähedal tehtud georadari piltidel tunnelite ja neis asuvate vagunite kujutisi, mis annab põhjust olla 99,5% veendunud peidetud rongi olemasolus, siis praegu räägitakse juba georadari piltide võltsimisest ja selgust segadusse pole toonud ka Poola kaitseministeerium, kes lubas kohalike võimude palvel võimalikke leiukohti kontrollima sõjaväe eksperdid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.12.2016
UUS VERSIOON: natside kuld lebab Poola rannikul Läänemere põhjas
01.09.2016
Aardekütid ei jäta jonni: natside kullarongi otsinguid jätkatakse
16.08.2016
TÕETUND: Poolas hakatakse täna natside kullarongi välja kaevama
11.06.2016
Poola ajaloolane usub, et leidis natside röövitud merevaigutoa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee