Eesti uudised

Vao põlengule reageerisid poliitikud päevapealt. Aasta alguse kahe hukkunud lapsega tulekahjule aga siiani mitte (225)

Katrin Helend-Aaviku, 19. september 2015 07:00
TRAGÖÖDIA: Laekvere valla majapõlengus oli kolm ohvrit – ema ja kaks last. Kolmelapselisel perel oli võlgade tõttu elekter välja lülitatud. Tänu heade inimeste abile ja toetusele on isa koos tulest pääsenud pojaga ostnud ja remontinud korteri. Vao külas käis peaminister isiklikult kohal toetust avaldamas. Laekvere pere ütleb, et tragöödia üle elanud eesti inimesed pahatihti sellist hoolt ei tunne. Foto: Aldo Luud

Septembri alguses süüdati Vao pagulaskeskuse välissein. Keegi põlengus kannatada ei saanud. Juba järgmisel hommikul käis peaminister majaasukatele toetust avaldamas. Rääkimata väiksema kaliibriga poliitikute sõnavõttudest. Aasta alguses süttis Laekveres arvatavalt küünlaleegist kolmelapselise võlgades pere elektrita jäetud kodu. Põlengus hukkusid ema ja kaks väikest last. Sinna pole peaminister ikka veel jõudnud. Rääkimata väiksema kaliibriga poliitikutest.

"Paljud tuttavad on meie käest küsinud, kas see meid häirib, puudutab, teeb haiget. Haiget ei tee, sest oleme oma kaotuse pärast ikka väga suurt valu tundnud. Aga seda tunneme küll, et oma inimestest me riik ei hooli. Meie riigiisade kummardus Vao külas oli kellelegi vajalik. Aga inimesed vajavad inimlikkust," räägib kodupõlengus naise ja kaks poega kaotanud Kalju õde Laine. Tema vend on praeguseks heade inimeste abiga elu taas rööbastele saanud.

Ta ei pea riigi hoolimise all silmas ainult oma venna peret, vaid kõiki vähekindlustatud või hätta sattunud inimesi. Eesti kodanikke. Ei kõnele ta ka nii väga materiaalsest abist kui just inimlikkusest, tähelepanust. Sellest tunnevad paljud puudust. Olenemata sellest, kas tegemist on võõraviha või me oma riigi sotsiaalsüsteemi ohvritega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.10.2015
JUURDLUS TUVASTAS: pagulaskeskuse turvamees käitus põlenguööl õigesti
07.10.2015
Politsei uurib Vao põlengu videofaile
25.09.2015
Põlema läinud puitmajas kukkus päästja läbi lae

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee