Maailm

Eesti ja Soome vaheline laevaliiklus peaks kulgema tõrgeteta.

FOTOD | Soome streigib kärpepoliitika vastu (53)

Õhtuleht.ee, 18. september 2015 09:48
Soome ametiühinguliikmed teel Helsingi meeleavaldusele.Foto: Reuters / Lehtikuva / Scanpix
Soomes toimub täna mitme ametiühingu juhtimisel streik, mis on suunatud valitsuse kärpepoliitika vastu ning mille tõttu on häiritud bussi-, rongi- ja lennuliiklus.

Streigi kulminatsioon leiab aset kell 11 Helsingis Rautatientoril, kuhu ametiühingud ootavad suisa sada tuhat meeleavaldajat. Politsei hinnangul toob see kaasa ummikud pealinnas, kuna oodata on ka kümneid busse, mis toovad meeleavalajaid Soome teistest piirkondadest.

Samal teemal

Olukorra muudab keerulisemaks asjaolu, et kuna streigi tõttu on seiskunud Helsingi ühistransport, siis tulid paljud inimesed tööle isiklike autodega ning hommik tõi seetõttu kaasa juba ka ummikud. Ametivõimud ongi soovitanud, et reedel tasuks autot jagada teistega ning mitte sõita üksi ning kui võimalik, võtta sootuks vaba päev.

Praegu teadaolevalt ei tohiks streik mõjutada aga Eesti-Soome vahelist laevaliiklust. Eckerö Line teatas, et MS Finlandia väljumised toimuvad täna tavalise graafiku alusel ja Tallinna sadamas on kassa avatud ja laevalepääs toimub nagu tavaliselt.

Küll aga soovitab laevafirma Helsingi sadamast reedel väljuvale reisile võimaluse korral printida välja bronni kinnitusega kaasas olevad laevalepääsukaardid. See võimaldab sadamas liikuda otse laevale. Kui (olenevalt reisitootest) laevalepääsukaarte kinnitusega kaasas pole või ei õnnestu printimine, siis toimub laevale registreerimine kassas nagu tavaliselt.

Soovi korral on reedeks planeeritud sõitu võimalik edasi lükata kuni 31.oktoobrini.

Ka Tallink teatas, et reedel Soomes toimuv meeleavaldus ja tööseisak ei tohiks mõjutada Tallinki ja Silja Line'i (kaasa arvatud Soome lipu all sõitvate) laevade väljumisi, reise ega teenuseid pardal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee