Eesti uudised

Harjumaa Kangru alevik paneb Rail Balticule vastu viimse meheni (36)

Juhan Haravee, 18. september 2015 07:00
Terav pilk: Küla- ja ärimees Meelis Šokman lasi kolmapäevasel trassiarutelul nii mõnegi RB rehkenduse suurema pingutuseta auklikuks.Foto: Arno Saar

Kolmapäevane avalik Rail Balticu Harjumaa trassieelistuste arutelu Kiili gümnaasiumis ähvardas ebaviisakaks pöörata. Mitmendat korda püüdis külarahvas kiirraudtee ehitajatele selgeks teha, et nende rehkendused ei ole õiged.

Harjumaal algasid sel nädalal taas maavanemate kinnitatud hiigelprojekti Rail Balticu (RB) trassivariantide avalikud arutlused. Teisipäevane rahvakoosolek Rae kultuurikeskuses oli oodatust igavam. RB trassi loojad rääkisid oma jutud ära, publik saalis kuulas vaikselt ja korralikult, nagu koolilapsed keemia tunnis.

Sootuks teistsuguseks kujunes kolmapäevaõhtune koosolek Kiili gümnaasiumis. Suhtumist hakkas Kangru Küla Selts (KKS) looma juba läinud aasta novembris. Nad väidavad, et trassi mahamärkimisel on tehtud andestamatult palju vigu: tuginetud on valedele algandmetele ja projektivedajate rehkendusedki on olnud paljus vigased. Kümne kuuga on külaseltsi esindajad oma väiteid kaitsmas käinud nii maavalitsuses kui ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, kirjutanud hulga kirju ja artikleid, rääkinud oma murest televisioonis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.10.2015
Miks tahetakse Rail Balticut tagasi Tuhalasse suruda?
25.09.2015
"Kas ajalugu tõesti kordub ja kaotame taas oma kodu?"
16.09.2015
Vastukaja | Kes tegelikult maksab Rail Balticu ehitamise kinni?
15.09.2015
Ülle Rajasalu | Tallinna-Helsingi tunneli rajamiseks tahe olemas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee