Juha Sipilä Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 18. september 2015 07:00
Soomes kevadel tööle asunud peaminister Juha Sipilä (54, pildil) juhitav valitsus soovib riigi majanduse kehva seisu parandamiseks ja konkurentsivõime tõstmiseks vähendada tööjõukulusid viie protsendi võrra.

Näiteks on kavas kärpida riigitöötajate puhkust 38 päevalt 30 päevale ja muuta esimene haiguspäev kompensatsioonivabaks. Soome ametiühingutele valitsuse plaan ei meeldi ning seetõttu korraldatakse täna üks riigi ajaloo suurimaid streike, mis muu hulgas halvab liikluse terveks päevaks. Reisi- ja kaubarongid ei liigu vahemikus 06.00–18.00 ning bussijuhid lõpetavad streigi laupäeva öösel kell 03.00. Ühtlasi algab täna kell 11.00 Helsingis pearaudteejaama esisel väljakul suur töötajate meeleavaldus.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Alar1 18. september 2015 11:00
Ja ongi meil teine Kreeka otse kõrval! Aastaid võlgade najal elanud "heaoluriik" , kelle võlad on üle pea kasvanud. Loomulikult ei nõustu ärahellitatud rahvas elama oma võimete järgi.
Soome majanduse viis põhja majanduskriis Venemaal. Venemaale pugemise ja pugemise eest Moskvast saadud meelehea najal Soome majandus seisiski. Võlgadele rajatud riik ei ole jätkusuutlik!". Kuigi Savisaare suur eeskuju Krugman USA-st võlgasid propageerib.
Ahah 18. september 2015 10:09
Et siis olete üldse kursis, et mida töötavatelt inimestelt ära võetakse? Väikesed näited. Tööaeg pikemaks ( kuupalgalistele tähendab see seda, et palk läheb väiksemaks, sest tööaega tuleb juurde), puhkuserahad ära, Osade pühade eest ei taheta enam maksta midagi.Hoiuvabad kärbitakse ja kõikvõimalikule elamisele minevad kulud kasvavad kõik, igale asjale suratakse hinda juurde.
Loll saab ka aru, et majandus kasvab kulutades teenuseid ja ostes asju. Kui inimestelt ära võetakse kulutamise vahendid st. raha, siis nad ju ei kuluta. See tähendab, et majandus ei kasva.
Kõigilt kärbitakse? Ei. Ainult väikese sissetulekuga inimestelt ja keskmise sissetulekuga inimestelt. Väikeste sissetulekutega on tavaliselt naised, poemüüjad, vanurite hooldajad, haiglaõed jne jne
Heade sissetulekutega inimestelt ja rikastelt, ei võeta midagi.
Kes see siis oma jopetelt ja oma isiklikust taskust ikka midagi võtab.
See Sipila lontunägu on petlik, selle näo taga on hoopis teistsugune inimene.See, et ta poeg hiljuti suri on kurb muidugi, seda ei soovi kellegile, kuid see näoilme pole küll sellest tingitud.
Tüüpilise inseneri nägu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS