Maailm

Tööseisak mõjutab oluliselt Soome elu (6)

LISA KOMMENTAAR

Alar1 18. september 2015 11:00
Ja ongi meil teine Kreeka otse kõrval! Aastaid võlgade najal elanud "heaoluriik" , kelle võlad on üle pea kasvanud. Loomulikult ei nõustu ärahellitatud rahvas elama oma võimete järgi.
Soome majanduse viis põhja majanduskriis Venemaal. Venemaale pugemise ja pugemise eest Moskvast saadud meelehea najal Soome majandus seisiski. Võlgadele rajatud riik ei ole jätkusuutlik!". Kuigi Savisaare suur eeskuju Krugman USA-st võlgasid propageerib.
Ahah 18. september 2015 10:09
Et siis olete üldse kursis, et mida töötavatelt inimestelt ära võetakse? Väikesed näited. Tööaeg pikemaks ( kuupalgalistele tähendab see seda, et palk läheb väiksemaks, sest tööaega tuleb juurde), puhkuserahad ära, Osade pühade eest ei taheta enam maksta midagi.Hoiuvabad kärbitakse ja kõikvõimalikule elamisele minevad kulud kasvavad kõik, igale asjale suratakse hinda juurde.
Loll saab ka aru, et majandus kasvab kulutades teenuseid ja ostes asju. Kui inimestelt ära võetakse kulutamise vahendid st. raha, siis nad ju ei kuluta. See tähendab, et majandus ei kasva.
Kõigilt kärbitakse? Ei. Ainult väikese sissetulekuga inimestelt ja keskmise sissetulekuga inimestelt. Väikeste sissetulekutega on tavaliselt naised, poemüüjad, vanurite hooldajad, haiglaõed jne jne
Heade sissetulekutega inimestelt ja rikastelt, ei võeta midagi.
Kes see siis oma jopetelt ja oma isiklikust taskust ikka midagi võtab.
See Sipila lontunägu on petlik, selle näo taga on hoopis teistsugune inimene.See, et ta poeg hiljuti suri on kurb muidugi, seda ei soovi kellegile, kuid see näoilme pole küll sellest tingitud.
Tüüpilise inseneri nägu.
Jaana 18. september 2015 09:53
Iga streigi päev tuleb hiljem maksta,mitte midagi pole tasuta.Sibilä on töesti tösine ja mures mees,kes mattis hiljuti poja.Aga Soomes on see hea asi,et sellised streigid on ääretult korrektselt ette valmistatud ja nagu hommiku tv räägiti,korjatakse ebaviisakad plakatid köik ära.Inimesed saavad vabalt rääkida ja seal olla,kuid ei lubata mingeid vihakönesid,nagu kahjuks meil olemas.
no mis sa ise arvad 18. september 2015 09:15
Ongi. Selleks, et pagulasi üleval pidada, tõmmataksegi otsad kokku, sest kusagilt peab raha tulema. Töötavad inimesed peavad selle kinni maksma, sest pagulane ise ju tööl ei käi.
18. september 2015 07:24
See Sipilä on kogu aeg kurva näoga. Tal on vist väga raske?
Hehhee 18. september 2015 09:10
No miljonäri elu ongi raske, naine tal ka miljonär. Mõtle ise, kui pead hakkama äkki pööbli peale ka mõtlema, ei oska ju ja teeb meele kurvaks.