Nüüd kuluksid need teerulliga lödiks sõidetud juustud jogurtid ja muu kraam marjaks ära! A millal venemaal enne kaugemale kui kolm sekundit mõeldud on?
USA-s on juba ammu talongisüsteem vähekindlustatutele. Raha neile anda ei saa, sest nad ostaksid herot, spiidi, kräkki, alkoholi vms. Või lihtsalt on talongis osa sotsiaalabist. Selline süsteem on väga paljudes riikides ja nüüd propagandistlikel eesmärkidel Venemaast sellises kontekstis, kui mingist vaesuvast riigist on siiski kohatu.
Talongid on Venemaal vana tuntud värk. Talongileib oli sõja ajal. Aga tegelikult oli talongileib ka peale sõda, 40.ndate lõpuni välja. muust heast paremast rääkimata. Samuti olid riidematarjali talongid ning saabaste talongid. Vabalt sai vist ainult Pravdat, Izvestiat ning vodkat.
See talongimajandus polegi nii väga ammune. Minu lapsepõlves, 60-ndate keskpaiku oli puudus leivastki. Poes müüdi 2 leiba korraga. Saia oli üldse haruharva saada, enamasti pühade ajal Ja püülijahu sai talongide alusel. Aga loomadele leiva söötmine kriminaliseeriti, selle eest võidi kohtu alla anda. Talongimajandust nägime ka NSVL kokkuvarisemise päevil. Siis olid kah leiva ning võitalongid. Bensiini sai 20 liitrit kuus. ja ka viin oli normeeritud, vist samuti 2 pudelit kuus.
Leiba osteti kümnete pätside kaupa ja söödeti loomadele, sigadele ja lehmadele! Seda oli nii palju ja see oli nii odav! Kui leivaauto poodi tuli, see aeg oli teada ,mis kell ja siis sealt lahkuti, rippusid jalgrataste küljes suured võrgud, leiba täis. Saia oli ka lademes ja seda päris saia,mitte kaasaegset vahtkummi! Mis jutt mingist toidupuudusest 60-nendatel?
Lühike mälu sul vist. Ilmselt räägid sa siiski veidi hilisemast ajajärgust, liialt noor veel. Aga loomadele leiva söötmise eest karistav paragrahv oli veel 70-ndatelgi kriminaalkoodeksis olemas.
miks arvad,et sm putler sellest midagi teab-rahvas ju läheb viimases hädas heale tsaarile häda kurtma.Kõiges süüdi ameeriklased,kapitalistid,imperialistid,neli kehva aastaaega ja noh,tšinovnikud kah omavolitsevad tsaari teadmata.
peale NEP-i polnud ka toidukaartid? Neid sai alles 1930-te algul kaotada kui tunnismärki nõukogude võimu suurtest teenetest. Seejuures paljude obkomide tegelased nõudsid kaardisüsteemi taastamist kuna toiduaineid kohtadel ikka ei jätkunud (erinevalt Moskvast ja Leningradist, mis olid kogu nõukaaja erivarustamisel). Ja sellist "imedemaad" reklaamiti nõukogude propagandas tõeliseks paradiisiks, kuhu nt Balti riigid suisa üheskoos ummisjalu tõttasid.
et sõda Ukrainas toimub ei tähenda see veel seda et nagu sõja ajal.Vankad on end fašismiga võideldes järjekordse sussanini-putini järel mülkasse sõdinud.
KOMMENTAARID (17)