Eesti uudised

Täna riigikogu ees: meeleavaldajad soovivad Eesti narkopoliitika leevendamist (102)

Õhtuleht.ee, 17. september 2015 11:55
Rongkäik kanepi legaliseerimiseks Tartus. Pilt on illustratiivneFoto: ALDO LUUD
Täna kell 15 toimub Riigikogu ees meeleavaldus, mis keskendub Eesti riigi narkopoliitika vigadele ja pakub olukorra parandamiseks lahendusi. 

 
Kõnesid peavad Hardo Pajula, Lisette Kampus, Olavi Ruitlane, Martin Luiga, Eerik-Niiles Kross, Jürgen Rooste, Heidy Purga, Yoko Alender, Siim Tuisk ja Ahto Lobjakas. Sõnavõttude vahel esinevad räpparid Genka, Ice, Reket, Okym, Beebilõust ja Vana Yoss.
 
Miks üritus kokku kutsuti, räägib lähemalt peakorraldaja Kaur Kender: “Mind huvitab see, et meie vähesed noored ei oleks kanepi pärast kriminaalselt karistatud ja ei sureks saja kaupa iga aasta fentanüüli tõttu. Nii surmades kui karistamises on süüdi narkopoliitika ja see on asi, mida tahame muuta.”


Korraldada aidanud Siim Tuisk lisab: “Uimastitesse on pikalt suhtutud kui kriminaalsesse, mitte sotsiaalsesse probleemi, lootes jõuga probleemi lahendada. Selline lähenemine on meid viinud ummikusse, kus narkosuremus on 10 korda suurem kui Lätis ja uimastite kättesaadavus ei ole vähenenud, vaid suurenenud.”
 
Teine aitaja, Lisette Kampus lisab omalt poolt: ”Ma ei ole näinud inimest, kelle elu oleks hävitanud taim, aga tean paljusid, kelle elu on hävitanud ebaproportsionaalne karistuspoliitika.”

Üritusele oodatakse umbes 600 inimest.

Samal teemal

10.02.2016
Fentanüülituru aastakäive pea 110 miljonit eurot? Politsei: hinnang ei ole pädev
10.10.2015
Kenderi petitsiooni elektronallkirjad tuleb uuesti koguda
17.09.2015
FOTOD | Heidy Purga puhkes Toompeal narkokõnet pidades nutma: ma olen ju ema!
17.09.2015
GALERII | "Laske elada, raisk": Toompeal nõuti narkopoliitika leevendamist