Eesti uudised

TV3 VIDEO | Saksamaalt tütre röövinud Anne Diers: "Olgu ta Eesti lastekodus, aga mul on võimalus teda vaatamas käia!" (120)

Toimetas Kristin Aasma, 17. september 2015 11:59
Anne DiersFoto: Kuvatõmmis / TV3
Oma lapse lastekodust röövimise pärast Saksamaal ja Eestis tagaotsitavaks kuulutatud Anne Diers igatseb taas tütre järele. Mõlemad leiti Eestis, kus ema ja tütar taas lahutati. Naine ei tea, kus tema last praegu hoitakse ja ta ei tohi oma lapsega kontakteeruda.

"Nad ütlesid, et isegi helistada ei tohi, viit minutitki ei tohi lapsega rääkida," kõneles Anne Diers TV3 "Seitsmestele uudistele". "Mul on väga jube tunne, kui järsku ta ei olegi enam Eestis."

Samal teemal

TV3-le kinnitati, et laps viibib endiselt Eestis ning et emal ja lapsel ei lubata kohtuda seni, kuni Eestisse pole jõudnud Saksamaalt kohtumäärus. Kohtumäärusest peaks selguma, kas ema kujutab oma lapsele ohtu või mitte, sest naiselt võeti vanemlikud õigused just lapse väärkohtlemise tõttu.

"Saksamaa on kirjutanud Eesti riigile teate, et ma olen oma lapsele ohtlik, ma olen kasutanud oma lapse suhtes vägivalda. See on põhjus ja see ei vasta tõele," ütles Anne Diers.

Teadmine, et laps saadetakse tagasi Saksamaale lastekodusse, ajab naise ahastusse. Ta soovib, et nii tema kui ta 11aastane tütar Linda jäetaks Eestisse: "Olgu ta Eesti lastekodus, aga mul on võimalus teda vaatamas käia."

Eesti ei tohi Saksamaa kohtuotsusesse sekkuda, sest ei tohi vaidlustada Euroopa Liidu liikmesriigi kohtulahendeid. Anne Diers võib elada nii Eestis kui Saksamaal, kuid Saksamaale ta minna ei soovi, sest on sealses kohtusüsteemis pettunud. "Kohtupidamine oli selline tsirkus, et poolepealt oli selge, et kõik on nii, nagu Saksa riik tahab. Ja laps on lastekodus ja mul ei ole mingeid õigusi. Valesüüdistustega kahjustatakse minu tervist, minu laste tervist, kogu pere tervist," kõneles naine.

Samas sai TV3 usaldusväärsest allikast teada, et Diersi tütar oli kannatanud kaks aastat väärkohtlemise all, enne kui asi kohtusse jõudis.

Diers eitab seda täielikult ning kinnitab, et tütar oli hoopis koolivägivalla ohver ning ta soovib olla emaga. "Laps ütles alati, et ta tahab ema juurde, tahab koju," väitis Diers.

Telekanali andmetel tegeleb Eesti suursaatkond Saksamaal päringuga, milles soovitakse saada kohtumäärust Anne Diersilt vanemlike õiguste äravõtmise kohta tõlgitud kujul.
Samuti palutakse Saksamaalt hinnangut, kas Diersi tütar võib jääda Eesti lastekodusse.