Krimi

Rakvere politsei pidas kinni kihutanud mootorratturid (2)

Toimetas Piret Pappel, 17. september 2015 11:39
Pilt on illustratiivneFoto: MATI HIIS
Korrakaitsjad pidasid kinni kaks mootorratturit, kes sõitsid Tallinn-Narva maanteel kaks korda kiiremini lubatust. Kihutavaid mootorratturitele määrati karistuseks ühiskonnakasulik töö.

6. septembril pidasid Rakvere patrullpolitseinikud Vinni vallas Rakvere-Luige tee 28. kilomeetril kinni mootorratturi, kelleks osutus 26-aastane Argo. Mootorrattur sõitis 50km/h alas ligikaudu kolm korda kiiremini ehk 155 km/h. Juht põhjendas kiiruseületamist sellega, et sooritas möödasõitu.

Samal teemal

8. septembril tegi Viru maakohus otsuse, mille alusel karistati rikkujat 28-päevase arestiga, mis asendati 28 tunni üldkasuliku tööga.

Peaaegu nädal aega hiljem, 14. septembril sõitis 34-aastane Deniss mootorrattaga Sõmeru vallas Tallinn-Narva 102. kilomeetril asulavälisel teel kiirusega 171 km/h. Lubatud kiirus sellel teelõigul on 90 km/h. Politseipatrull pidas kihutava mootorratturi kinni.

16. septembril tegi Viru maakohus otsuse mõista Deniss süüdi liiklusseaduse rikkumises ja mõista talle karistuseks 28 päeva, mis asendati 28 tunni üldkasuliku tööga. Kuna Denissil oli ka varasemaid liiklusrikkumisi, siis kohaldati talle lisakaristus ja temalt võeti ära mootorsõiduki juhtimise õigus kuueks kuuks.

„Möödasõidu sooritamine ei vabanda kiiruseületamist. Igasuguse manöövri sooritamine peab vastama liiklusseaduse nõuetele ja olema piisavalt turvaline," tõdes Rakvere politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Joel Alla.

Joel Alla sõnul algab turvaline sõit juhist endast. „Mootorrattur peab mõistma, et liikluskeerises võivad toimuda pidevad muudatused. Igasugune kiirustamine võib kaasa tuua vea või eksimuse, mille tagajärjed võivad olla kurvad," sõnas Alla.

„Kõige olulisem on meeles pidada seda, et mootorratturil pole sellist metallist kesta ümber nagu see on autojuhtidel. Kas on mõtet riskida enda elu ja tervisega, vaid selleks, et jõuda sihtpunkti mõned minutid varem? Mina arvan, et mitte."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee