Eesti uudised

Möödunud aastal võeti Eestis hooldusõigus 240 lapse vanemalt, enamasti on põhjuseks alkohol või narkootikumid

Piret Kütt, 18. september 2015 11:05

11 KOMMENTAARI

h
hm / 18. september 2015 14:58
ja kanep legaalseks, et lapsed kannataksid.
n
Nyo/ 18. september 2015 21:55
Mis lapsed need kanepi tõttu kannatama peavad?
n
naine/ 18. september 2015 14:24
Alati pole alko ja narko põhjuseks. Ikka inimesed ise on põhjusteks,kas siis stress,haigused jne mis viivad lõpuks alkoni.
e
18. september 2015 13:07
Ei saa olla, eile ju rahvas kinnitas, et ainult Saksamal
n
Narko ja alkohol ei ole/ 18. september 2015 12:55
ja saa olla põhjuseks, sest nende tarvitamine on ALATI tagajärg ... tehke selgeks põhjus-tagajärg seosed ja soovi korral hakkate ka asjadest aru saama ja vajadusel ka võimalik midagi muuta ... et tagajärgdedega seotud asjaolusid pehmendada-vähendada.
Terve inimene ei tarbi alkoholi ega narkootikume, ravimitest rääkimata.
Ta ei tee kergekäelisi otsuseid oma elu keeruliseks elada ... sest ta saab aru tema enda ISE otsustest ja vastutusest ... kus ta seda õpib? kui kodu ei ole pädev siis hetkel vaid kool suudaks inimest kasvatada ... kuna ühiskond ei ole sidus ja kogukond ei ole valmis aitama oma ligimesi kasvatada-suunama-õpetama ...
Väike sissejuhatus siis tegelikkusele ... probleem ei seisne pisiasjades vaid tervikus ... pisiasjade kaudu saab tervikut paremaks kuid enne peab arusaama selle terviku VIGADEST, mis põhjuslikes seoses meile meelehärmi valmistavate tagajärgedega.
Lollus on raha raisata tagajärgede silumisega ... hea äriidee, sest turg ei saa kunagi otsa ... peaasi, et klient vaid on suuteline seda TEENUST ostma ... niikaua, kui need kliendid veel elus on.
Paraku see lollus viib hauda ja ka teenuseosutajad surevad oma lolluse pärast välja - tahtsime head kuid välja tuli nagu alati ...
EI SAA enam sedasi edasi ... tuleb õppida (ka arukamatel) kuidas ühiskond toimib ja seilates esialgu vastuvoolu, muutma kasutuses olevaid põhiprintsiipe, et saavutada tulemus, mis pakub rahulolu ja muudab maailma ... kus me ei pea enam tegelema enesehävitustööga vaid keskendume armastusele ja inimkonna säilimisele ....
j
Joss./ 18. september 2015 13:14
Narko ja alkohol ainult võimendavad VÄGIVALDA.Nad ei tekita.Vägivald oli inimeses juba 3-l eluaastal.See saab tekkida vägivaldses peres,naabrid,ühiskond.Vägivaldses peres on võimalik,et lastest saavad vägivallatsejad 3x suurem kui normaalses perekonnas.Arvestage,kui palju on vägivalda,mis on varjatud.Kõik pole kuld mis hiilgab.Meeste ja naiste suhe vägivaltsetena on 50/50%.Kuidas kasvatame lapsi, nii saame ka elult tagasi.
j
jants/ 18. september 2015 11:30
narkootikumid kohe kindlasti need põhjused pole,küsige Krossi ja Purga käest järgi.Kender kinnitab seda vande all.
n
Nyo/ 18. september 2015 21:55
Kangemate narkootikumide kohta info puudub, aga kanep pole nüüd küll mingi põhjus. Pigem alkohol.
j
jants/ 18. september 2015 22:36
eile vaidlesid kui segane,aga nüüd selline lugu,et joodikute lapsed ei saa nii lihtsalt AIDSi kui narkarite omad.Väänik oled ja selleks ka jääd.Aga olgu pops sulle meeleheaks,ära ennast kammi seaks!PS õigekirja kallal ära vingu,paljud saavad oma mõtted ka düsgraafilises kirjaviisis edastatud.Tšaupakaa,kaunitar!
.
18. september 2015 23:20
... ka alkohol ei tekita vägivalda ..... ta neutraliseerib lihtsalt enesekontrolli pidurid ja avaldub inimese tegelik mina - kes sisemiselt vägivaldne, see juuatäis peaga väliselt vägivaldne .... küll on joodikuid, kes ei ole kunagi vägivaldsed - olgu nad nii täis kui tahes .... ja vägivaldsus tekib sellest, kuidas neid lapsena koheldi
n
Nyo/ 19. september 2015 02:11
Jah, joodikute lapsed pekstakse lihtsalt läbi ja jäetakse nälga.. palju parem nii ju? Usun, et laps on kindlasti niimoodi õnnelikum. Aids liigub ka ilma narkootikumideta ja mina rääkisin siinkohal kanepist ja sellest ei saa kohe kindlasti keegi mingit aidsi.
http://www.houstonpress.com/news/texas-girl-was-taken-away-from-parents-because-they-smoked-pot-only...
Kas sellel lapsel oli nüüd parem lõpus? Vaevalt, et need kanepivanemad ta tapnud oleks. Seaks ei kammi keegi, seaks sünnitakse - sa peaksid seda teadma iga hommik peeglisse vaadates ;) Muahh!