Maailm

ÜRO peasekretär peab Ungari tegusid šokeerivaks, Budapesti kinnitusel kasutavad agressiivsed migrandid lapsi inimkilbina (222)

Toimetas Kristin Aasma, 17. september 2015 10:47
Haavatud migrant lapsega Ungaris Rözskes pärast seda, kui Ungari märulipolitsei oli migrante piiripunktist tõrjunud veekahurite ja pisargaasiga.Foto: Reuters / Scanpix
ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooni sõnul on ta šokeeritud sellest, kuidas Ungari politsei veekahurite ja pisargaasiga Euroopas varjupaika soovivaid inimesi kohtleb.

Eile üritasid sajad migrandid Serbiast Ungarisse tungida ning ründasid nii piiripunkti väravat kui ka äsja püstitatud okastraadiga turvatara. Märulipolitsei vastas veekahuri ja pisargaasiga ning politseinike vasturünnak tekitas olukorra, kus piiri juurest põgenevad migrandid olid sunnitud üksteise otsas tallama, vahendas ERR-i uudisteportaal välismeediat.

Ban Ki-mooni kriitikaga liitus ka Serbia peaminister Aleksandar Vucic, kelle meelest on Budapesti käitumine "brutaalne ja mitteeuroopalik".

Ungari võimud, kelle väitel kasutavad migrandid vägivallatsemise ajal oma lapsi inimkilbina, kaitsesid oma tegevust ning rõhutasid, et vahejuhtumis sai vigastada 20 politseinikku.

Eile teatasid Ungari võimud, et politsei vahistas piiril toimunud kokkupõrgete tagajärjel 29 migranti, kellest üks on väidetavalt terrorist.

Samal teemal

02.10.2015
Bulgaarlased näevad migrantides ohtu
25.09.2015
Kolmandik Saksamaale jõudvatest migrantidest valetavad päritolu kohta
25.09.2015
Ungari politsei tuvastas migrantide mässujuhi seotuse terroristidega
17.09.2015
Põgenikud jooksid Horvaatia piirile tormi