Eesti uudised

VAKRA JA TALVE: sigade matmine ilma omavalitsuste teadmata on lubamatu! (7)

Toimetas Kristin Aasma, 17. september 2015 09:46
Sigade matmine Torma valla metsalagendikule 12. augustil 2015.Foto: Aldo Luud
Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ja maaelukomisjoni liige Tanel Talve kohtusid Torma vallavalitsuse ja -volikogu liikmetega, et saada selgust keskkonnakaitse nõuete täitmisest ja mõjust Aafrika seakatku nakatunud korjuste matmisel.

"On täiesti lubamatu, et kohaliku omavalitsuse juhte ei kaasatud kriisi lahendamisse ja neid ei teavitatud seakorjuste matmisest. Kui maakonnas on kriis, siis maavanem peab selle lahendamiseks kaasama omavalitsusjuhid," ütles riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra.

Vakra sõnul leiti kohtumisel, et matmispaiga seireaega on tarvis pikendada. Näiteks prügila sulgemise järel tuleb seda seirata 25 aastat.

"Kriisiolukorras kiiruga rajatud katkuga nakatunud sigade matmiskohta tuleb seirata tänase kavandatava nelja aasta asemel pikemalt, kaasates antud valdkonna teadlased ja oma ala eksperdid," lisas Vakra.

"Jõgevamaal toimunu näitab selgelt, et meil on vaja nii riiklikku kui ka maakondlikke kriisiplaane, kuidas Aafrika seakatkuga toime tulla. Samuti on see heaks õppetunniks, et riik peab üle vaatama ka kõik varasemalt koostatud kriisiplaanid, et need tegelikkuses toimiksid," rõhutas riigikogu maaelukomisjoni liige Tanel Talve.

Samal teemal

30.09.2015
Rakke vallas lõpetati Aafrika seakatku karantiin
23.09.2015
Seakriis sunnib lihatööstust uksi kinni panema
10.09.2015
VTA: septembri jooksul lõpetab seakasvatuse 90 farmi
09.09.2015
Komisjon peab seakorjuste avapõletamist kõige viimaseks hädaabinõuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee