Eesti uudised

Maa-ameti eksjuht Kangur nõuab kohtus saamata palka (3)

Siim Randla, 17. september 2015 07:00
Kalev KangurFoto: Mati Hiis
Maadevahetuse kriminaalasjas kohtus süüdi mõistetud maa-ameti eksjuht Kalev Kangur on esitanud halduskohtusse kaebuse kohustamaks keskkonnaministeeriumi maksma talle saamata jäänud palka ja kasutamata puhkusepäevade eest hüvitist.

Kalev Kangur taotleb kohtu kaudu saamata jäänud palka summas 1188,70 eurot ja kasutamata puhkusepäevade eest hüvitist ja viivist lõpparve tähtaegselt maksmata jäänud summas. Keskkonnaministeerium ei nõustu kaebuses toodud seisukohtadega ja leiab, et on käitunud seaduslikult, tuginedes avaliku teenistuse seadusele, töölepingu seadusele ja puhkuseseadusele ning nende alusel antud teistele asjassepuutuvatele õigusaktidele.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi andsid Villu Reiljan keskkonnaministrina ja

Kalev Kangur maa-ameti juhina ärimeestele teavet, millised looduskaitseliste piirangutega maatükid saab vahetada riigikinnistute vastu. Kangur, Reiljan ja toonane põllumajandusminister Ester Tuiksoo said süüdistuse kohaselt ametialaste seadusevastaste tegude eest ärimeestelt vara ja soodustusi, märgib ERR. Süüdistuse järgi sai Kangur maa-ameti peadirektorina altkäemaksuna varjatud firmaosaluste kaudu kasu ligi 20 miljonit krooni.

Samal teemal

29.03.2015
Kaitsjad viisid maadevahetuse süüasja Euroopa inimõiguste kohtusse
04.02.2015
Presidendilt saab teenetemärgi ka maadevahetuse süüasja prokurör
29.01.2015
Reiljan, Annus ja Kangur pole siiani ordenit presidendile tagastanud
22.10.2014
Õigusteadlane: Ester Tuiksoo töölevõtmisega võivad kaasneda riskid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee