Eesti uudised

Ettevõtlusminister: Eesti maksukoormus tuleks ümber jagada

Sander Silm, 16. september 2015 16:39

20 KOMMENTAARI

a
Aivar Kallam/ 19. september 2015 08:28
"targas majanduses on tööjõud olulisemaks komponendiks kui kapital."
See ei ole tark jutt. Kapital ja tööjõud on võrdselt olulised.
e
Enn/ 18. september 2015 06:08
Siin me oleme: "Miks sa keskelt nõnda jäme oled?" Võta endaga midagi ette, tädi, rahva esindaja ikkagi.
n
18. september 2015 00:07
nõme, ise pole arvatavasti ühtegi ettevõtet pidanud, ega tea raamatupidamisestki midagi. haridus kuidagi nagu kahtlaselt saadud, tutvused, raha ... ? sellised ahnurid kaua välja ei vea, nagu uhti- uhti uhkesti lastelaulus, tõmbas enda õhu täis ja karplauhti lõhki käis. tulumaksu tahab firmadelt veel välja lüpsta - kas kahjumite korral tuleb toetus ? alati on paremad ja halvemad ajad, kui heal ajal investeerid firmasse, saad raskel ajal edasi hakkama. tulu ära võttes enam ei saada. tulu polegi mõtet saada, see ära kulutada. ostku omale liigõgimise asemel majandusalaseid teatmeteoseid, ja kui on haige, siis otsigu abi, mitte ärgu hävitagu niigi hävimas riiki, kus ettevõtteid enam polegi vaja pidada, piirid on vabad !.
s
Sander/ 17. september 2015 16:50
"
"Ettevõtlusminister: Eesti maksukoormus tuleks ümber jagada"-tubli tüdruk, see mulle meeldib! Praegus on majapidamise maksukoormus minu õlul, nüüd las mutt hakkab majandama.
j
Jah / 17. september 2015 15:00
Enam sa minister pole sest Rõivase valitsuses teab üksi rõivas meda tegema peab
l
Lõppude lõpuks on lihtsaim viis.../ 17. september 2015 12:42
parandadad oma elu,lükata end Itaalias kummipaadiga randa ning minna euroopa turneele ja jõudes lõpuks soome nentida,et oledki süürialane valmis.Miks veel tööd teha kui raha kukub taevast ning illegaalid pididki otsima väidetavalt paremat elu,meie 1,3 miljonit lahustuvad euroopas nagu suhkur kohvisse,las parteilased siis tööta ja maksa makse,kasvõi 100%.Seda nimetatakse kommunismiks.
a
Arvan.../ 17. september 2015 11:50
et ministriproual ei ole kogu maksusüsteemist ikkagi ülevaadet. Mis maks on siis ettevõtja jaoks käibemaks?Käibemaksuga maksustatakse müügitulu, oli see 18%, masu ajal tõsteti 20%-le. Nüüd on see unustatud. Olgu pealegi, paneme veel mingi uue kasumimaksu, kuid vähendame peale tööjõumaksude veel ka käibemaksu , ja oluliselt,15% võiks olla maksimum. mKadalam käibemaks jätaks rohkem raha kätte kõigile, nii tööandjatele kui ka töövõtjatele. Kuna väikeettevõtluses on aastate jooksul oluliselt struktuur muutunud- ost-müük on asendunud töömahkukate ja oskustööjõudu kasutavate tellimuste müügiga, siis selliste teenuste maksustamine 20%-lise käibemaksuga muudab teenused ülikalliks tellijale ja mõttetuks tegijale. See on omakorda põhjuseks mustalt töötamise vajadusele või üldse mitte tegemisele.
e
Ettevotja/ 17. september 2015 07:09

m
mia/ 17. september 2015 07:09
Kohe näha et sots, nii kui võimule saab kohe ümberjagama võõrast raha. Kui mul on tekkinud firmas kasum, mis tekkepõhiselt võib olla kui tahes suur aga tellijad arved ära ei maksa, siis vaatamata kasumile lähen ma pankrotti, kuna riik nõuab oma. Siiani on olnud praeguse süsteemi eelis, et maksad siis kui kasum on reaalselt arvel ja ma tahan teda välja võtta.
a
Ainuke,mis aitaks mudast välja,oleks Y isiku tulumaksu kaotamine/ 16. september 2015 23:26
sest riigieelarves on ta marginaalne suurus kuni 5-7%,kuid annaks igale palgasaajale kätte ilusa kopika mida saab lasta ringlusesse ning ega riik siis tühjade kätega jää,saadakse ju kasvavalt palgalt kõik maksud ning käibeka osa tõuseks seoses tarbimise suurenemisega.Kui palju see samm tooks meile naabrite firmasid,kes otsivad just sellist riiki,kuigi meis on maksukoormus madalam kui meil,sest madal maksukoormus eestis on müüt, http://www.eesti.ca/eesti-madal-maksukoormus-on-maailmapanga-aruande-kohaselt-muut/article38074 Firmad maksavad praegu piisavalt makse,kuid võiks keegi teha erapooletu auditi miks euro ajal pole riigieelarve kordagi üle laekunud,kuid krooni ajal 14 aastat järjest?Euro pole edukas ettevõtlusele ega riikidele,sest ega rootsi ja taani ning norra pole ju lollid riigid ning neil on kõik OK.Kui nii edasi lahmitakse siis on meie riik varsti listis,mitte korda läinud riik,kus pole enam oma tootmist,mis ongi riikide rikkuse alus. Startapid ja projektimajandus pole riikide rikkuse alustoed nagu arvavad elu aeg äris olnud parteilased.
k
Kohe kehtestada paksude maks.../ 16. september 2015 18:18
Kõik võidavad,loomulikult paksude elu kergeneb.. Võiks nimetada "oviiri-maksuks".
k
17. september 2015 10:24
Kas väga valus on loll olla?
j
jep/ 16. september 2015 18:04
mull milles me nn ministrid elavad on ikka täielik. Reaalsusest on nad miljoni aasta kaugusel. Hea on ajada mullikesi kellegi teise teenitud rahade eest.
m
mõttetus!/ 16. september 2015 17:47
Minister ei ole asjast üldse aru saanud. Mujal maailmas ei maksustata tulu mitte "tekkepõhiselt" vaid teatud ajaperioodi vältel. Tavaliselt majandusaasta jooksul.
Siin tahetakse aga sisse viia sisuliselt täiendavat käibemaksu- umbes et kui raha said, siis anna osa ära. Eriti valusalt saavad sellega pihta kõikuva käibega väikeettevõtted. Kui praegune süsteem võimaldab suurema käibega kuudel veidi raha akumuleerida, siis tulumaksuga võetakse osa sellest rahast ära, kehvematel kuudel vaata aga ise kuidas hakkama saad.
Tuletaks siinkohal veel kord meelde, et meie ettevõtte tulumaksu muutmisel laekuva tulumaksu summa SUURENES, mitte ei vähenenud.
Nii et täiesti kindlalt võib öelda, et tulumaksu sisse viimisel laekuvad summad vähenevad. Ja mida ministrihakatis siis ette võtab? Hakkab nutma?
i
irw/ 16. september 2015 19:24
sul on palju väiksem ettekujutus asjast kui ministril. praegu tundub küll, et sel oviiri tädil, kel pole nagu kogemust poliitikas tuleb päris riskeerivalt ja julgelt peale. igal juhul seletab, argumenteerib ning valdab ka teemat. suht õige jutt.
'mis sinu raha akumuleerimisse puutub - oled valel teel ja tulumaksu ei võta sult keegi jooksval kuul vaid üks kord aastas. kindlasti on ka see reguleeritav , kellelt , kuipalju ja millal ning mis ettevõte sa ise oled tegelikult.
h
hkhk/ 16. september 2015 19:48
tekkepõhisus tähendab siiski tehingu vormistamist ainult, raha tehingu eest võib laekuda alles hiljem või üldse mitte laekuda, st maksu hakkad maksma arve väljakirjutamine, lepingu sõlmimisel jne. Kassapõhiselt maksavad FIE-d. Tekkepõhine raamatupidamine viib ettevõtted kiiresti pankroti ja investeerimine muutub mõttetuks.
Ajuvba? Ärge otsige riigi ja ettevõtete hävitamisest ratsionaalsust, see on puhas hävituspoliitika.
k
..../ 17. september 2015 09:10
kui tulud tekkepõhiselt maksustatakse siis sellega maksustatakse mitte ainult kasum vaid ka investeeringud.
m
marks/ 16. september 2015 17:37
Kas me liigume euroopa suunal , või tagasi stagnatsiooni. Jääb arusaamatuks mida se töötajale annab. Väikefirmadel niigi ots otsaga koos. Kõik ei "tööta" nii nagu eesti energia. Pole midagi võtta. Eks tuleb siis koondama hakata ja palku kärpima . egas muidu ellu jää.
Palun , kui aega jääb , tutvuge naaberriikide maksukorraldustega, pole vaja jalgratast leiutada.
n
nnb/ 16. september 2015 19:51
Pange oma putkad kinni ja koondage töötajad. Ega Eesti ainus ei ole, kus samal moel puuakse, kõik tuleb pankroti ajada ja orjastada.
d
demagoogile/ 17. september 2015 11:56
Mäletan üht sugulasest ettevõtjat, kelkis alati krooni ajal, et kui tema taskust tuhat krooni kaob, siis ei märkagi, aga nüüd sinusugused paanitsevad, kohe tuleb lõpp, mida siis need ettevõtjad tegema hakkavad, kui töötajad neile enam tulu ei too. Tulu toob ikka reaalne töötaja, kes toodab, mitte suuga käskude jagaja.