Eesti uudised

TALLINNA SADAMA ALTKÄEMAKSUAFÄÄR: naabrimeeste salapakt ja hämarad ülekanded Hongkongist (13)

Eesti Ekspress/Õhtuleht.ee, 16. september 2015, 09:42
Toivo PrommFoto: Arno Saar
Tallinna Sadama altkäemaksuafääri uurimise võtmeisik on ettevõtja Toivo Promm, kelle koostöövalmidusest Eesti kõigi aegade suurima altkäemaksuvõtmise uurimine paljuski sõltuda võib.

Sellest oleneb, kas riigiprokuratuur suudab tõendada, et tema naabrimees, sadama juhatusse kuulunud Allan Kiil võttis uute praamide hankel üle 1,8 miljoni euro altkäemaksu.

Uurimisversiooni kohaselt ei maksnud Türgi ja Poola laevaehitajad suuremat osa 1,8 miljonist mitte otse Kiilile, vaid Hongkongi kompaniile, mida kontrollib Promm. Hongkongist keerutati must raha laenude ja väärtpaberitehingute kujul tagasi Eestisse, Prommi perefirmasse Bone Invest.

“Kindlasti ei ole minu huvi ega eesmärk uurimist takistada,” ütles Promm, kes on küll kahtlustatav, kuid erinevalt Kiilist ei viibi ta vahi all. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Kaitsepolitsei pidas 26. augustil kinni ASi Tallinna Sadama juhatuse liikmed Ain Kaljuranna ja Allan Kiili. Mõlema mehe kodud ja tööruumid otsiti läbi. 28. augustil teatas Tallinna Sadama nõukogu tagasiastumisest.

Allan Kiili kahtlustatakse mitme miljoni euro ulatuses altkäemaksu võtmises, juhatuse esimeest Ain Kaljurand võttis süüdistuste kohaselt pistist sadades tuhandetes eurodes.

Samal teemal

24. aprill 2019, 08:42
Eesti suurima altkäemaksu andjad võivad puhtalt pääseda
7. detsember 2016, 04:00
Kohus arutab Kiili nõuet ASi Tallinna Sadam vastu
8. detsember 2015, 06:00
Riigikohus arutab Kaljuranna vabastamist
3. november 2015, 16:47
Ringkonnakohus jättis Allan Kiili vahi alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee