Eesti uudised

Lisatud Tarbijakaitse hinnang pealkirjale

Ohtlikku rajatist uurib amet kuid, eraisikut karistab aga kohe!* (6)

Teet Teder, 16. september 2015 07:00
AEGA LÄKS, AGA ASJA SAI: Kolm kuud läks aega, enne kui tehnilise järelevalve amet taipas, et köiellaskumise tarbeks ehitatud metallkonstruktsioon on teletornis seadusvastane rajatis. Aga uurimine pole veel läbi. Nüüd peab politsei uurima, kas ehitus- ja kasutusloa puudumine põhjustas õnnetuse. Foto: Aldo Luud

Kui Mati paneb ohtu inimeste elu ja tervise, võib ta vabalt kõrtsis vihmavarjukestega kokteile rüübata, sest uurimine venib kuid ja teda ei puutu keegi. Juhtub aga Mati internetis eksima, on kuri karjas ja amet turjas. Üldistatult küll, aga just nii juhtus.

On 6. juuni, laupäevaõhtu. Kaks soomlannat alustavad Tallinna teletornist 175 meetri kõrguselt köie otsas laskumist. Nad venivad oma 150 meetrit allapoole, jäävad siis hetkeks toppama ja kukuvad ühtäkki suure hooga ja karjudes alla. Üks soomlannadest pääseb kriimustustega, teine luumurruga.

Politsei hakkab asjaolusid selgitama kohapeal, SA Tallinna Teletorn alustab sisejuurdluse-ga. Sama kuu lõpul hakkab asja uurima ka tehnilise järelevalve amet (TJA).

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee