Eesti uudised

Koit Toome unistus täitus – ta laulab "Ooperifantoomi" nimirollis (10)

Aigi Viira, 16. september 2015 07:00
«Olen elu jooksul neid esimesi armastajaid nii palju teinud, et fantoomi mängida tundus olevat uus tase. Ning uus väljakutse.» Koit ToomeFoto: Erakogu

"Kananahk on ihul, kui "Ooperifantoomi" vaatad ja kuulad," ütleb laulja Koit Toome, kes tuleva aasta aprillis astub Vanemuise teatri muusikalis "Ooperifantoom" lavale nimiosalisena ning Norra tenori Stephen Brandt-Hanseni dublandina. Siiani on Toome ses lavastuses kehastanud vikont Raoul de Chagny’d.

Tänavu aprillis andis Vanemuine teada, et peale norrakast Stephen Brandt-Hanseni asub tuleva aasta aprillis ooperifantoomi kehastama ka Koit Toome. Siiani mängis ta samas lavastuses esimest armastajat. Veel enne, kui möödunud suvel muusikaliproovid algasid, rääkis Koit, et tegelikult ei saanud Tartu teater temalt vikont Raoul de Chagny’ rolli peale jah-sõna sekundipealt. "Kandideerisin ettelaulmisel fantoomi ossa. Siis oli vaikus, lõpuks helistati mulle, et teeks Raouli rollile lepingu ära. Mõtlesin, et ohhoo, oma arust ma ei kandideerinud Raoulile, aga võtan natuke aega mõtlemiseks. Oli pikk paus. Lõpuks tegime lepingu veebruarikuus," kõneles ta toona. "Ega ma alguses vaimustunud olnud. Kui üldse on roll, millest olen unistanud, siis on see fantoom. Mulle see muusikaliselt õudselt meeldib. Tundus, et see võiks olla mulle proovikivi, olin valmis endast andma 110 protsenti."

Lugu ja muusika toimivad

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.01.2016
Koit Toome: "Olen oma elu teinud viis korda raskemaks, aga ikkagi on üliäge – "Ooperifantoomi" pearoll paneb mind pingutama."
13.09.2015
Koit Toome: vahel on hästi hea meel näha, et kontsertidel on inimesed lastest kuni vanaemadeni
05.09.2015
GALERII | Eesti staarid esitasid lauluväljakul filmimuusikahitte
04.09.2015
KUULA: Koit Toome ja Wh1teland avaldasid koos uue loo!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee