Foto: Mati Hiis
Toimetas Marge Sillaots 15. september 2015 11:55
Eile õhtul läks Lämmijärvel ümber paat, milles viibis kaks meest. Meestest üks leiti peagi kaldalt ja toimetati haiglasse, teise mehe leidmiseks käivitas politsei otsinguoperatsiooni.

Eile õhtul pisut enne kella üheksat teatati Värska piirivalvuritele, et Lämmijärvel Salosaare läheduses on ümber läinud paat, milles viibis kaks meest. Meestest üks jõudis omal jõul kaldale, kuid kuna maastik oli soine, siis ei pääsenud ta sealt ise välja. Piirivalvepatrull leidis kaldale jõudnud mehe peagi ja toimetas ta Põlva haiglasse.

Vette jäänud meest asusid koheselt otsima Värska ja Mehikoorma piirivalvurid ning otsingutele kaasati ka kopter. Kella ühe ajal öösel leiti meeste paat, kuid mitte teist meest. Täna hommikul asusid Värska, Mehikoorma ja Varnja piirivalvurid ning kopter uuesti otsingutele. Seni pole otsingud tulemusi andnud.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits sõnas, et mehe leidmine on praegu esmatähtis. "Praegu on otsingutele kaasatud suur osa kohapealseid ressursse, lisaks abijõud kopteri näol. Inimelu päästmine on prioriteet number üks," ütles Ernits.