Eesti uudised

VARRO VOOGLAID PAGULASTE MAJUTAMISEST: nähes tänaval mustlasest kerjust, võiks ju ka kaastundele rõhudes nõuda, et too tuleb enda koju elama võtta

Geidi Raud, 15. september 2015 13:36

83 KOMMENTAARI

o
OLEN NÕUS/ 18. jaanuar 2017 22:17
Õige....aidata tuleb ikkagi oma inimest...mitte mingit võõrast. Meil siin on oma rahvaski hädas ja pered vajavad abi jne aga võõrliik kes sisse tungib see saab kõik mis vaja. Ja nii suretatakse eesti inimesed välja. See pole normaalne. Meil mängitakse siin euromalet.
s
sdf/ 16. september 2015 21:13
Varsti pidi presidendi ametikoht vabanema. VV-le mõtlemiseks.
Põliseestlane/ 16. september 2015 10:05
Vabandan ÕHTULEHE toimetuse ees , et olin liigkärsitu. Edu tele !
Põliseestlane/ 16. september 2015 10:05
Vabandan ÕHTULEHE toimetuse ees , et olin liigkärsitu. Edu tele !
p
Põliseestlane-eruohvitser/ 16. september 2015 09:46
Just tänasin hr. V. Vooglaidi ja soovisin talle edu ning lisasin ka midagi enda poolt juurde, kuid vist minu mõtted ei sobinud teisitimõtlejatele. Kahju.
Põliseestlane/ 16. september 2015 09:35
Hr. Vooglaid akiivselt Eesti eest ja selle eest suured tänud talle.
Meie, eestimeelsed eestimaalased, peame hoopis muretsema selle eest, et võõrmaallased, kes nõukaajal sattusid poolsunniviisiliselt Eestisse elama neil aitama sünnimaale tagasi saada.
Kulud peavad maksma Saksamaa ja Venemaa ja loomulikult toetama ka teised riigid.
Varro, tao rauda, kuni jaksu jätkub, väikest Eestit pooldavad ja armastavad rahvad on Sinuga !
a
appi/ 16. september 2015 08:51
Naera puruks seda varro vooglaidu, kui ei teaks, et selline isik on olemas, siis ei usukski, et midagi nii rumalat võiks eksisteerida.
j
ja mis/ 16. september 2015 13:27
nimelt sulle tema jutus nii naljakas tundub? ja kas sina oled juba end pagulaste majutajana üles andnud?
m
mari/ 16. september 2015 07:52
Selle pärast tulebki riiki juhtida nii, et saadakse hakkama igasuguse toeta. Siis ei pea kellelegi pugema. Praegused juhid ilmselt kangesti kardavad oma renomee pärast Euroopas. Ja seega ka immigrante nõus sisse võtma. Põlastusväärne käitumine Eesti suhtes ja küll vingerdavad, küll vingerdavad.

a
ANDRES ROOS/ 16. september 2015 00:16
edu Sulle , Varro Vooglaid ja loomulikult Teilr , isa ja poeg Helmed ! Olete tublid eesti mehed ja ajate õiget asja. Soovin kõiges edu !
m
Mehmedi/ 15. september 2015 23:09
Varro võiks esialgu proovida aru saada, mis on pagulane ja mis on migrant. Siis loeb läbi pagulasseaduse ja läheb tuttu
j
ja kas/ 16. september 2015 13:30
sul on tekkinud mulje, et meie valitsus teab, keda ta siis toob? nende vastuoluliste juttude ja brüsseli poole koogutamiste tõttu mulle küll näib, et "tahtsime, et saaks parem, aga läks nii nagu alati". muidugi, kui niisugune mulje on tekkinud meedia küündimatuse tõttu (mis on ju ka võimalik), siis vabandust!
m
Margus/ 15. september 2015 22:31
Mõtlen ….miks…kuidas on võimalik, et Eesti peaminister kuseb Eestlaste peale? APPPPI
Kas tuleb puust ja punaseks ette tuua näiteid riikidest kus on end sisse juurinud pagulased?
Pigem tuleb mõelda kuidas meie kodutud saaksid inimväärsed tingimused elamiseks ja leida tööd.
…Loomulikult ei loe härra minister meie kommentaare vaid tahab hoida enda persealust soojas. . . arvasin, et olen tasakaalukaimaid inimesi maailmas, ent Rõivas ajab harja punaseks.:(:(
a
appi/ 16. september 2015 08:52
nii lolle kommentaare ei loe loomulikult ei peaminister, ega ka keegi teine. mine tööle
g
Grinch/ 15. september 2015 22:27
Ja kuidas kavatsetakse siin toime tulla Saksamaal praegu pagulaslaagrites probleemiks oleva naiste ning laste vägistamisega, nende kupeldamisega, röövimisega ning sellise asjaga seoses kindlalt levivate suguhaigustega? Suurem osa neist"sõjapõgenikest" on nimelt noored mehed, see aga ei pannud kedagi tagajärgede pärast muretsema, nüüd aga tõstavad juba kisa ka "Refugees Welcome" hõisanud naisorganisatsioonid.
Flüchtlinge als "Freiwild": Sexuelle Übergriffe in Asylbewerberheimen http://www.huffingtonpost.de/maximilian-von-thalen/fluchtlinge-als-freiwild-sexuelle-ubergriffe-in-a...
A
???/ 16. september 2015 08:39
Aru ei saa,miks selliseid vägistamisjutte siia tuuakse.Oled seal olnud vöi?Pole ka meid vaja hirmutada,sest selge on see,et siia tulevad pagulased,kuid kordagi pole olnud juttu,et igayks saab tulla.Ära tyytab iga päev lolle komme lugeda
m
mt/ 16. september 2015 09:22
??? , Just nimelt , olen iga päev seda vahetult nägemas , miitte küll vägistamisi , aga muud pagulastega seonduvat .Näen nende üleolevat suhtumist kohalikesse elanikesse , tahet mitte töötada , vaid elada toetustest , Olen seda vahetult näinud juba kümmekond aastat rootsis , kus terved linnaosad elavad maksumaksa najal . Nüüd näen , - vahetult- mis toimub Saksamaal , itaalias , Näen , mis need nöndanimetatud pagulased - illegaalsed immigrandid endast kujutavad ja korda saadavad . Töö iseloomule liigun päevast päeva nimetatud riikides . Ja , kes Te olete ??? , kui Teil on neist nii kahju ja halrtsete neid , siis mida Te siin säutsute , minge ja abistage neid ja vaadake , mis nad ise Teist arvavad .- vahetult !!!
v
15. september 2015 22:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kodanik/ 15. september 2015 23:35
Selle austava kohustuse võid jätta endale.
a
AS/ 15. september 2015 22:01
Nii kaua kuulutas kristlikke väärtusi, kuni ise midagi tegema pidi hakkama. Nüüd on paavst halb. On silmakirjatseja see Vooglaid.
k
Kui oled vihast kantud, siis ära parem kommenteeri/ 15. september 2015 22:16
Härra Vooglaid ütles otseselt välja, keda ta oma kodus majutaks, kelleks oleksid pigem Ukraina sõja tagajärjel orvuks jäänud lapsed. Palun viige ennast teemaga kurssi ning siis hakake sildistama.
Viide: Vabariigikodanikud
j
Johanna/ 15. september 2015 21:54
Erinevuste kooselamisest võiks rääkida Kati Murutar, hilisem Saara Vatman, ehk keegi viitsib otsida.
Üldiselt- sallis mustlasi mõni aeg, lõpuks sai nägijaks.
v
viljandlane/ 15. september 2015 20:34
Praeguselt paavstilt on tulnud ridamisi lapsikuid avaldusi ja sellist paavsti,kes rõhub oma tegudes ainult vaeste inimeste toetamisele-ei saa väga tõsiselt võtta!

j
Jermagambet/ 15. september 2015 19:17
No ,aga aidaku eesti riik kõigepealt oma riigi eluheidikuid ja asiotsiaale,tuhnivad prügikastides ja selliseid igas eesti linnas ja külas,kes ei leia eluaset ja normaalset kohtlemist!Ja nüüd tulevad mingid väljamaalase,keda poputame!Sotsiaalkortereid anda nendele pole,raha nende aitamiseks pole,aga võõrastele leitakse ja abistatakse,poputatakse.Õelda ka ei tohi nende kohta midagi halba,kohe kinnimaiia minek.
t
to Jermagambet / 16. september 2015 07:30
Eluheidikuid ja asotsiaale- jah, tõsi, aga vahe on selles, et neil on enamasti olnud valik enne, kui asi on nii kaugele läinud, et peavad prügikastides sorima. Paraku on paljud neist sorijatest olnud lihtsalt laisad või on olnud mängus alkohol. Jah, muidugi pole asi nii must-valge, kuid enamjaolt see siiski midagi sinna poole on.
Sinu nõnda nimetatud väljamaalased, keda siin hakatakse ''poputama'', aga ei ole valinud oma kodu-, pere kaotamise, pidevas hirmus elamise jne. Nende sünnimaa on paraku sõjatanner, kus neil ei ole palju valikuid üldse inimväärse elu elamiseks.
(Ja see raha, millega abi osutatakse, ärge muretsege, ei tule meie riigi taskust)
Kitsarinnaline lahmimine on lihtsalt rumal.
n
need/ 16. september 2015 13:36
noorte meeste hordid, keda uudistes pidevalt näidatkse, peaksid pigemini oma kodusid ja peresid kaitsma. ja kui sa tõesti usud, et kõik see mass on sõjapõgenikud, siis äkki usud sa ka jõuluvana ja hambahaldjaid?
t
to to Jermagambet/ 8. oktoober 2015 11:56
"aha, millega abi osutatakse, ärge muretsege, ei tule meie riigi taskust"
Kulla sinisilm - no kelle taskust see raha siis tuleb? Tõsi, alguses tuleb ilmselt suurem summa ELi rikkamate riikide elanike taskust, aga pikemas perspektiivis peab igaüks ikka ise oma vallasandid ja hädalised toitma. Ja kust see raha siis tuleb, ouu otsast, diivani seest? Ei, kullanene, ikka Sinu ja minu palgatööga teenitud maksudest! Meilt, kes me rabame end oimetuks ja keegi samal ajal lihtsalt tšillib ja kui väga igav hakkab, siis kukub raudkangidega laamendama. Tore perspektiiv, mis?
o
oh ja/ 15. september 2015 20:26
veel lihtsam lahendus oleks ÜRO eestvedamisel kiiresti need sõjapõgenikke tekitavad sõjad jõuga ära lõpetada
o
oh ja/ 15. september 2015 20:37
ühte teist huvitavat miks näib kõik ilmselt nõnda olevat nagu on
https://www.youtube.com/watch?v=ttt3tw5E_uY
v
veteran/ 15. september 2015 18:36
Vooglaid on arukas mees ja ehk annab seniilsele paavstiätile andeks tema lapsesuust pudenenud lalina.
h
hmm/ 15. september 2015 18:47
Vooglaid on paavsti kõrval poisike. Saad ikka aru kui palju praegune paavst on aidanud inimesi??? Sa elus ei suuda seda hoomata. Sa suudad ainult mingi illi siin ajada. Vooglaid on lihtsalt mingi isehakanud empaatiavõimetu tühjus.
v
või milles asi./ 15. september 2015 19:12
Sind ta küll pole suutnud aidata, kas pole inimene.
h
hmm/ 15. september 2015 19:16
ma ei vajagi mingite natside abi.
l
15. september 2015 19:30
Loe raamatut Vatikani päevikud.
Autorist: Vatikanis 20 aastat töötanud ajakirjaniku dokumentaalne jutustus koos faktidega.
r
rein/ 15. september 2015 18:27
n
need/ 15. september 2015 17:50
uhh, heheee ja tesed oigamisega sarnanevad häälitsevad kuuluvad küll ühele ja samale tõsise patoloogia all kannatavale isikule. Kommentaari sisu ei anna küll teist võimalust.
a
Arvamus/ 15. september 2015 17:32
Targa inimese juttu on meeldiv kuulata ja kui sellised inimesed oleks Eestis võimul tuleks rahvale tagasi usk eesti riiki
k
Karl/ 15. september 2015 16:46
Õhtulehe ees müts maha, et nad kajastavad tõelist olemust, tõelisi uudiseid ning nimetavad asju ÕIGETE nimedega! Vooglaid on õige mees, Helmed on õiged mehed, Ojuland seisis õige asja eest, kuid nüüd vait...Kui need riigimehed, kes veel eestlaste ja eestluse eest lõpuni seisavad ja Eesti olukord muutub ning pagulasmassi siia ei tooda ja Eesti pannakse iseseisva riigi ja rahvusega ülemaailmse kaitse alla- hääletan nende poolt ja AINULT nende! Sellepärast, et ma olen EESTLANE, ma armastan oma maad ja soovin kaitsta OMA peret, oma rahvast!
k
Kummardus/ 15. september 2015 15:50
Medalist jääb väheks. See inimene väärib reaalse ja konkreetse analüüsi eest presidendi kohta

s
sõrm/ 15. september 2015 15:18
Annad sõrme, süüakse sind elusalt. Paljudest tõelistest pagulastest on VÄGA kahju. Valge inimene, kui ta just sotsiopaat ei ole, on loodud tundma kaasa, omama empaatiavõimet. Kuidas teha vahet, kes tuleb siia islamit peale sundima ja levitama ning tapma, põletama ning hävitama, kes soovib vaid päästa oma peret ja lapsi? Selleks piirid ongi, et sisse ei voolaks kontrollimatu mass. Hullud mutid, kes igale tulijale teretulemast huilgavad, tuleks esmajoones trellide taha panna ja nende kaasajooksikud samuti. Kas tõesti on nii raske aru saada, et inimesed ei taha oma kodudesse ja oma kodumaale islami fanaatike? Meedias on ju kajastatud isise üleskutse oma sõdalastele euroopa riikides, et minna sisse suvalistesse kodudesse ja lihtsalt mõrvata perede kaupa. SEE ei ole väljamõeldis. Ja et sundida vaikima meediat, siis meenutagem vaid üht näidet mitmest, Pariisis tapetud ajalehe toimetust. Need on FAKTID!!! Eesti peaks koos teiste idaeuroopa maadega väljuma EL`st ning koos nendega abistama tõelisi põgenikke. EI EL`i hullunud ja korrumpeerunud poliitikale!
ü
Üks/ 15. september 2015 17:52
väheseid, kellel õnnestus ISISe julmuses pettununa sealt põgeneda andis intervjuu. Ja kohe tekkis mõte, kuidas küll kümned kui mitte sajad Euroopast ISISesse läinud on rahulikult koju naasnud??? Ja kas nad võtavad nüüd pagulastena saadetuid vastu?
"
15. september 2015 19:40
"Meedias on ju kajastatud isise üleskutse oma sõdalastele euroopa riikides, et minna sisse suvalistesse kodudesse ja lihtsalt mõrvata perede kaupa. SEE ei ole väljamõeldis. Ja et sundida vaikima meediat, siis meenutagem vaid üht näidet mitmest, Pariisis tapetud ajalehe toimetust. Need on FAKTID!!! "-----------------------------------------
Fakt on ka see, et seesama Postimees, kes ei luba pagulasteemasid enam kommenteerida, on ise paisanud meediasse oma ajakirjanikest pildi:
http://f.pmo.ee/f/2015/01/08/3664713t6h8ee8.jpg
Palju õnne, Postimees.
m
mursik/ 15. september 2015 21:44
Toetajad võiksid võtta pagulase või pagulaspere enda elamisse, siis ikka on oma sõnade väärilised. Muidu pritsivad niisama suusoojaks oma pooldavaid sõnu ja lehvitavad plakateid.
a
aa/ 15. september 2015 15:12
Paistab, et Vana Euroopa on juba nii vana, et ei saa aru need pagulased on Trooja Hobune! Varem või hiljem maksab see väga valusalt kätte , kui mitte meile siis meie lastele! Vaadake neid pagulasi noored tugevad mehed, rahad taskus nuti telefonid käes ja meie pakune nendele söögiks putru? Kas me veel pole aru saanud, et nadei ole tulnud siia head elu otsima -valid nõudma!
l
LUGEJA/ 15. september 2015 14:55
MA ei saa aru miks Eesti rahvale ei näidata RT uudiseid seal on kõik olemas nt. unagri sõjavägi pidi avama tule pagulaste pihta et nad mässamise ära jättaks.
Pagulased on meie kõige suurim oht nt. saksamaal pagulased vägistasid lapsi ??!!!! MIKS Eesti tahab neid tib lasi majutada ????????
e
15. september 2015 15:01
Eesti riigi piiri valve on LIIGA LEEBE sellepärast ei julge isegi relvasti lasta Veneajal oli pallju turvalisem mingi jobu tuleb üle piiri kohe lasti maha
e
15. september 2015 15:21
eesti piirivalvel pole rha kuule osta, ega relvigi, kõik on ämma kappi kilekottidega afäärideks hakkama pandud.
s
sõdur/ 15. september 2015 15:24
Kuule on relvi on aga ei saa lasta sest muidu hakkatakse veel meid süüdistama ja euroopa liit kakkab meile pähe vot nii halb ongi meie euroopa
h
hmm/ 15. september 2015 16:18
milleks neile kuulid, kui tulistada nad ei tohi?
ä
Ära karda papist tiigrit!/ 15. september 2015 16:31
Kas sa kardad neid süüdistusi rohkem kui oma rahvast tabavat katastroofi? Vahutagu nad seal terviseks, Eesti elab oma rahvale.
a
av/ 16. september 2015 01:39
Rootsis mees tabas oma suvilas varga ja lükkas teda, mille tulemusena murdis varas jala ning suvila omanik maksis kõik haigla kulud kinni. Hea, et vangi ei pandud. Omanikul oli veel igat sorti kindlustusi aga midagi ei aidanud.
g
Grinch/ 15. september 2015 15:19
Käesoleva nädala sündmusi Euroopas. Video- ja fotomaterjale erinevatest allikatest:
Hungary: Arrests(of illegals) as Hungary tightens border controls - Reuters https://www.youtube.com/watch?v=33uTqVVLBBc
Belgium: Over 1000 pro-refugee protesters hit European Parliament https://www.youtube.com/watch?v=_zU1A4aZZIw
Hungary: Mad Max-style train barricade signals final closure of borders with Serbia https://www.youtube.com/watch?v=JBeGKYO74DM
p
15. september 2015 15:22
Pagulane varastab, vägistab ja hävitab normaalse riigi elu
ME PEAME midagi ettevõtma või hakkavad Eestis kambad nendele pagulastele tule otsa pistma ja siis puuakse üles kõige lollimad poliitikud
v
Vaadake/ 15. september 2015 15:26
meil on üks mitte meeldiv like tema kindlasti on Rõivas :D
l
Lihtsalt mõte/ 15. september 2015 17:31
Võibolla sellepärast, et RT on Kremli propagandakanal, mida ei saa alati tõsiselt võtta. Jälgi oma allikaid.
r
RT uudised/ 15. september 2015 20:31
on üldse euroopa ja maailma üld uudised kuigi jah neid süüdistati vale info eest aga nüüd euro liit andis korralduse täpset uudised kohapeal toimuvast See ei ole vene propaganda
r
RT uudised/ 15. september 2015 20:31
on üldse euroopa ja maailma üld uudised kuigi jah neid süüdistati vale info eest aga nüüd euro liit andis korralduse täpset uudised kohapeal toimuvast See ei ole vene propaganda
u
uhh/ 15. september 2015 14:50
see kiriku tont võiks oma totaka suukese kinni hoida.
k
Kodanik/ 15. september 2015 23:55
Kurb, et mõnele ei jõua tark jutt kohale.
m
muh/ 15. september 2015 14:46
Tundub,et Õhtuleht erinevalt Delfist ja Postimehest ei suukorvista veel inimesi.Üks pagulasteemaline artikkel teise järgi,aga kommentaariumid on kõik suletud.
m
Mõistetav :)/ 15. september 2015 22:15
raha paneb ju ikka rattad käima ...
a
abc/ 15. september 2015 14:45
Hr Vooglaid oli valmis lapsendama põgenikust orvu, kuid tehti ajalehes selgeks, et moslemite puhul niisugust võimalust ei ole.
Seega on ka igasugused etteheited hr Vooglaiu suhtes väärad.
Enda juurde võtmisega - kui immigrandid seda üldse tahavadki - peaksid alustama need, kes on loonud nende lahkumiseks kodunt tingimused. teised ei kanna vastutust ühtede tegemata asjade või mõtlematute tegude eest. Kui enda juurde võtmisest konkreetselt, siis olgu need inimesed, kelle sissetulek ja elamistingimused seda võimaldavad. Kusjuures kõigil tekib küõsimus, kuidas immigrantidega suhelda, kellel on kodu suhtes hoopis erinevad nõuded, sealhulgas kombestiku suhtes.
Sellele peavad vastuse andma poliitikud, kes selle olukorra on kujundanud.
s
see/ 15. september 2015 14:45
üle hulga aja realistlik artikkel

i
Inimene/ 15. september 2015 14:39
Ma ei ole ise piiblit lugenud aga võibolla mõni targem aitab mul üles leida selle koha kus on kirjas et oma rahvuskaaslast peab eelistama mõnele teisele inimesele..
t
too/ 15. september 2015 15:18
sa siis eelistaks võõraid aidata ja oma lapsed ja vanemad hooletusse jätta? Edu sulle, rumalate inimeste vähendamine on teretulnud. Katsu välja selgitada sõna ligimene tähendus, kas see on lähedane või IS võitleja, kes sul pea eemaldab?
p
Piibel.net/ 15. september 2015 16:28
Sellepärast selliseid küsimusi küsidki, et pole lugenud...
k
Kodanik/ 15. september 2015 23:57
Võib olla tuleb ka võõraid lapsi omadele eelistada.
r
raivo/ 15. september 2015 14:38
ungari kodutud pidid sööma pagulaste äravisatud toitu.
n
naised saunas rääkisid,/ 15. september 2015 17:23
et hoopis pagulaste väljaheiteid.
g
Grinch/ 15. september 2015 14:37
Tänulikud pagulased Kreekas laevalt lahkumas: Reuters - Migrants celebrate arrival in Piraeus https://www.youtube.com/watch?v=lkDa71iz868
Kas Eestis ikka teadvustatakse enedale, mis tegelikult tulemas on? Vist mitte. Küll aga tundub, et oma isekuses ei kavatse poliitikud ning immigratsiooni pooldajad ka teiste riikide kogemustest õppust võtta. "Üks maa, kaks maailma: Islam - Effects on Germany" (saksakeelne, ingliskeelsed subtiitrid) - saksa telekanali ZDF dokfilm pool sajandit kestnud kontrollimatust islamiusuliste immigratsioonist ning selle mõjust Saksamaa ühiskonnale ja õigusruumile. Arutlev, argumenteeritud lugu, annab sõna kõigile osapooltele, ei ründa ega süüdista kedagi. https://www.youtube.com/watch?v=wjSYdVVsqpM
s
see on silmakirjalik, mis nende pagulastega on/ 15. september 2015 14:18
see on jama, et kaastunne ja aitame.
miks me ei aita siis oma lapsi ja vanureid. kes tõesti abi vajavad. miks?
M
....../ 15. september 2015 14:14
Mustlased on osavad näitlejad: kõik Tallinnas kerjavad mustlased on eranditult jalust vigased, nagu oleks geneetiline hälve kallal, mis ei ole seganud retke ette võtta kaugelt asukoha maalt.
j
Ja-jah/ 15. september 2015 14:42
Mustlased on nagu leitnant Schmiti pojad
j
Jah/ 15. september 2015 16:06
Sõitsin lombakate mustlaste seltskonnaga koos bussis. Ilmselt suundusid nad kusagile Männiku kanti. Kui kesklinn oli kaugele jäänud, muutusid kõik lombakad normaalselt kõndivateks. Nagu imeväel.
n
Napak on napak.../ 15. september 2015 14:07
Huvitav,et tegelane isegi seda peeglist näeb,kuid arvab,et on parem teistest omasugustest.... O tempora o mores.
h
heheee/ 15. september 2015 14:07
juba hakkab vingerdamine pihta :)) ole ikka halastav ka praktikas, varrokene
u
usklikud/ 15. september 2015 17:25
on kõik variserid, ainult suuga teevad suure linna.
v
Vooglaid presidendiks!/ 15. september 2015 13:53
Kui presidenti valiks rahvas, siis see oleks täiesti võimalik!
Praegu istub K-orus mingi punasots, ja järgmiseks ennustataks Nestorit...
h
Huvitav/ 15. september 2015 14:56
Mida see rahva poolt valitud president siis teeks???
m
Mehmedi/ 15. september 2015 23:12
Tõesti, mida ta teeks? Kui sa viitsiksid natuke ennast kusri viia Eesti seadustega, siis sa ei teeks nii nõmedaid kommentaare. Need plussid on ilmselt tulnud sama rumalatelt inimestelt, kui sina

õ
õige/ 15. september 2015 13:49
w
welcome to EU/ 15. september 2015 13:46
tõesti äärmine ebaõiglus, jagage neile infomaterjale http://www.w2eu.info/about.en.html