Eesti uudised

GALERII | Põhja-Tallinnas avati 6 miljonit eurot maksma läinud Kalaranna tänav (17)

Toimetas Geidi Raud, 14. september 2015 14:08
Foto: Raepress
Põhja-Tallinna linnaosas avati esmaspäeval 1,75 kilomeetri pikkune Kalaranna tänav, mis kulgeb Kalasadama tänavast Tööstuse tänavani endise kultuurikilomeeri maa-alal. 

Kalaranna tänav on rajatud kaherajalise ja kahesuunalise 7,5 meetri laiuse kattega sõiduteega. Tänava maapoolsele küljele on endise kultuurikilomeetri asemel rajatud uus nelja meetri laiune kergliiklustee, mille servas on taaskasutatud musta-valge triibulised kilomeetripostid, et oleks tagatud olemasoleva sümboolika järjepidevus.

Merepoolsel küljel on kahe meetri laiune kõnnitee. Kergliiklustee asukoha valikul arvestati rajatavate ja olemasolevate mahasõitudega ning perspektiivse rannapromenaadi rajamisega.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti muinsuskaitse objektina registreeritud olemasolev endine raudteeviadukt, mille alune ühendustee tagab juurdepääsu Tööstuse tänavalt Noblessneri kvartalisse. Tulevikus avatava ühistranspordiliini tarbeks on tänavale rajatud ühistranspordipeatused.

Lisaks tee-ehituslikele töödele rajati LED–tehnoloogial põhineva tänavavalgustus, veetorustik, reoveekanalisatsioon, sooja- ja gaasitorustik ning rekonstrueeriti sidekanalisatsioon.

Tööde kogumaksumus oli 6 miljonit eurot.

Samal teemal

14.08.2015
TEHTUD: Põhja-Tallinnas avatakse Kalaranna tänav
10.08.2015
Tallinnas Põhja puiestee ristmikul muutub esmaspäeval liikluskorraldus