Eesti uudised

TEHTUD: Põhja-Tallinnas avatakse Kalaranna tänav 

Toimetas Kaspar Käänik, 14. september 2015 08:48
Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Põhja-Tallinnas avatakse täna endise kultuurikilomeetri maa-alal kulgev Kalaranna tänav. Uus 1,75 kilomeetri pikkune teelõik avatakse Kalasadama ja Tööstuse tänava vahel ning see peaks leevendama liikluskoormust väiksematel Kalamaja tänavatel. 

Kalaranna tänav on rajatud kaherajalise ja kahesuunalise 7,5 meetri laiuse kattega sõiduteega. Tänava maapoolsele küljele on endise kultuurikilomeetri asemel rajatud uus nelja meetri laiune kergliiklustee. Kergliiklustee servas on taaskasutatud musta-valge triibulised kilomeetripostid, et oleks tagatud olemasoleva sümboolika järjepidevus.

Samal teemal

Merepoolsel küljel on kahe meetri laiune kõnnitee. Kergliiklustee asukoha valikul arvestati rajatavate ja olemasolevate mahasõitudega ning perspektiivse rannapromenaadi rajamisega.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti muinsuskaitse objektina registreeritud olemasolev endine raudteeviadukt, mille alune ühendustee tagab juurdepääsu Tööstuse tänavalt Noblessneri kvartalisse. Tulevikus avatava ühistranspordiliini tarbeks on tänavale rajatud ühistranspordipeatused.

Lisaks tee-ehituslikele töödele rajati LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustus, veetorustik, reoveekanalisatsioon, sooja- ja gaasitorustik ning rekonstrueeriti sidekanalisatsioon. Tänava rajamiseks tuli linnavaraametil võõrandada Tööstuse tn 42c kinnistul asuva 18 garaažiboksi alune maa.

Kalaranna tänava rekonstrueerimise tööprojekti koostas SWECO Projekt AS. Ehitustööd teostas AS Teede REV-2. "Ehitustööde finantseerimisel osalesid naaberpiirkonna arendajatena Riigi Kinnisvara AS ja BLRT Grupp AS. Tehnovõrkude ehitustöid teostasid võrguvaldajad AS Gaasivõrgud, Elektrilevi OÜ ning Tallinna Küte AS," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. "Tallinna linna koostööd riigi ja eraarendajatega avalikuks kasutamiseks mõeldud infrastruktuuri objektide rajamisel planeeritakse jätkata ka tulevikus."

Tööde teostamise kogumaksumus on 6 miljonit eurot, millest 2,5 miljonit eurot finantseeris Riigi Kinnisvara AS.

Samal teemal

14.09.2015
GALERII | Põhja-Tallinnas avati 6 miljonit eurot maksma läinud Kalaranna tänav
10.09.2015
Tallinnas Põhja puiestee ristmikul muutub esmaspäeval liikluskorraldus
15.08.2015
Kalamaja muutuste pöörises: koos ehedusega kaovad ka boheemlased
13.08.2015
Muutumatuid asju polegi, isegi mitte Kalarannas