Eesti uudised

Koerarünnak lõppes lõikusega (11)

LISA KOMMENTAAR

koer on peremehe nägu 15. september 2015 08:59
kompleksides mehed üldiselt eelistavad suuri koeri (eriti kui muu on väike ja auto vana). Mehed on ise ka tigedad: mul naaber ajas tänaval suure koera mulle pimedas kallale, nii et lõpetasin EMOs, üks vannabii sõitis mu kääbuskoerast koguni rattaga üle tagasigi vaatamata
H.j 14. september 2015 17:17
Jap , endal ka nende koertega kogemus mulle koer küll kallale ei tulnud , aga oma koer sai viga . Minu arust kui selline tõug ja nii palju jamasid nendega siis tõmmake neile minu pärast kasvõi suukorv pähe kui välja lähete , sest ma siiaani kardan..kui suurt koera kaugelt näen
Juss 14. september 2015 17:00
Kui ei suuda koera eest hoolt kanda,pole sulle koera vaja.Soomes oleks sellised koerad lihtsalt magama pandud.Pole öige,kui kellegil hullud koerad,kes hauguvad hommikul vara vöi öösel.Iga inimene peab suutma oma koeri öpetada vöi pidagu korteris.meil pole koera kultuuri olemaski.Osa käivad jalutamas,aga sitta ära ei korista.karistused peavad olema kövad,et oskad koera löo otsas pidada.Kui koer korra hammustab,siis ta jääbki seda tegema
Piret 14. september 2015 15:53
Ei õigusta malamuutide omanikku mitte millegagi aga artikli sisust jäi häirima lause - Terjerite kisa peale hakkasid malamuudid nende poole tõmbama. Olen ka ise märganud, et minu aias kinni olevad suured koerad lähevad täiesti endast välja, kui aia tagant mööda jalutavad (ja loomulikult mööda aiaääri nuuskivad ) väikesed koerad kiledalt klähvima hakkavad. Seega ei oska meie hinnata, mismoodi oleks juhtum lahenenud, kui väikesed koerad oleks vaikselt oma omanikuga edasi näinud ja neist malamuutidest mitte välja teinud.
Vahet pole, 27. september 2015 18:17
pole õigust rebida inimest ega teist, nööri otsas olevat looma, olgu nad vaiksed või häälekad.
Vahet pole, 27. september 2015 18:19
pole õigust rebida inimest ega nööri otsas olevat looma, olgu nad siis vaiksed või häälekad.
Vahet pole, 27. september 2015 18:21
pole õigust rebida inimest ja rihma otsas olevat looma, olgu nad siis vaiksed või häälekad.
Helen 14. september 2015 15:46
SOOVIN HOIATADA KÕIKI TABASALU JA TISKRE KANDI INIMESI!
Kui alatu võib olla suurte koerte omanik? Lugege ja otsustage ise! Tiskres, täiesti valgustamata Hansu tänaval sõitis 10. augusti kesköises pimeduses koerarakend ehk jalgratas, mida vedamas kaks suurt kasvu ja ilma suukorvideta Alaska malamuuti, ratta seljas olnud mees ütles sündmuskohal oma nimeks Erik Kadarik. Minu tuttav oli oma kahe imepisikese yorkiga, kes jalutusrihma otsas, tee ääres haljasalal, kuid malamuudid, kes ilmusid pimedusest välja jalgratta külge seotuna autoteel joostes väga suurel kiirusel, ründasid raevukalt nii inimest kui väikesi koeri ja Kadarik ei suutnud neid kinni hoida, mees lohises neile järele nagu tatt. Rünnak toimus juba 2-3 meetrit sõiduteelt väljas, haljasalal.
Malamuut hammustas inimest selga (kohal käis kiirabi) ning hammustas eluohtlikku seisukorda ühe väikese koera. Kohal käis ka politsei. Koer oli eluohtlikus seisukorras ja talle tehti kaks operatsiooni. Inimesel olid seljal verised haavad.
Kuigi sündmuskohal lubas Kadarik tunnistajate juuresolekul kulud korvata, mis oleks ka igati mõistuspärane, siis pärast tema sõnul juristiga vestlemist nägi ta asja "teises valguses". Nimelt sel moel, et kannataja umbes 1,5 kilo (!) kaaluvad ja mõlemad kenasti rünnaku hetkel rihma otsas olevad yorkid ründasid tema 11 aastast tütart ning tema koerad lihtsalt olid seetõttu sunnitud hammustama inimest seljast ning väikese koera poolsurnuks. Jah, lugesite õigesti, just nii oli tal jultumust väita! Lisaks olevat need yorkid nüüd põhjustanud tema koertele vaimseid kannatusi ja tema, vaeseke, peab seetõttu tegema kulutusi koerte koolitamisele ja koertepsühholoogi vastuvõttudele. Kannatajale aga ütles ta: „Ärge siin tehku nägu, nagu oleksite teie vaene kannataja!“. Selline ülbus on inimest rünnanud ja teisele loomale tervisekahjustuse põhjustaja poolt täiesti uskumatu! Selliselt tuleks ära võtta loomapidamisõigus ja sellised mõrtsuk-koerad tuleks kohe magama panna! Pärast suuri vaidlusi ja ähvardusi stiilis „eks andke kohtusse, hakkan teile maksma 100 eurot kuus“ nõustus malamuudi ülbitsev omanik siiski maksma kliinikule raviarve 1 100 eurot, sest muidu poleks väike katkine koer kliinikust koju saanudki. Kuid maksis vaid ultimaatumina välja pressides kannatajalt allkirja, et kannataja ei räägi juhtunust massimeedias või üldse meedias. Ehk siis tema tohib oma mõrtsuk-elajatel lasta rünnata, aga kannataja peab vaikima. Loomulikult ei ole Kadarik kannataja ees ka kunagi vabandanud.
Politseisse on kannataja ka avalduse teinud. Kohalikud elanikud on käinud kannatanuga rääkimas, et nende suukorvideta malamuutidega on ka eelnevalt olnud probleeme. Iga kord, kui näete edaspidi seda koerarakendit ilma suukorvideta, andke palun teada politseile. Järgmine kord võivad olla kannatajateks lapsed, suurte koerte rünnakud võivad lõppeda väga tõsiste vigastustega või isegi surmaga. Kuskilt on meelde jäänud, et näiteks Ameerikas tapavad statistika järgi koerad rohkem inimesi, kui karud ja alligaatorid kokku.
to pimedas 14. september 2015 15:36
kuule inimene tuli töölt ja lasi oma väikesed koerad oma kodumaja ette, ca 20 m oma akendest! kuhu siis veel peaks laskma koerad pissile? või peab igaüks tööle kll 5 koju tulema? mõtle ka enne kui lärmad. suured koerad olid sel erik kadarikul ju ratta ees rakendis, tuli jubeda kiirusega, kuidas inimene pidi reageerima, ehmatas ju? see erik elab meil siin hämariku tänaval ja ta ei jaksa oma elajaid tihti kinni hoida.
taat 14. september 2015 10:50
Kui see Erik kunagi minu kätte satuks, rebiks sepatangidega munad ära, ta pole nende kandmist ära teeninud.
pimedas 14. september 2015 08:28
siis ohtul veerand kaksteist! Isegi kui see oli jaanipaeval valgel ajal, ei lahe keegi kahe vaikese koeraga pikale jalutuskaigule. Koerad ei nae ju pimedas!!! Aga vajavad kindlat reziimi, siis kindlatel kellaaegadel toitmist ja pissitamist.
Nii ei ole tohiks neid ka lyhikesel suvaeajal segadusse ajada. Ja selle jalgratramehe koerad, moks neid peab oosel jalgratta korval jooksutama, normaalne inimene laheks ise kondides voi jookstes kuhugi muru peale, kaasas koera pall voi manguasjad ja tegeleks oma koertega.
Sellistelt inimestelt, isegi kui tegu on koerte paljundajate ja myyjatega, tuleks loomapidamise oigus ara votta, kui nad toesti kuulnud ei ole, et koerad ei nae pimedas. malamuudid on sobralikud koerad, eks nad ehmatasid pimedas voi on omanik neid peksnud ja nad agressiivseks muutnud.