Krimi

ETTEVAATUST: jälle on liikvel libapolitseinikud! (3)

Õhtuleht.ee, 13. september 2015 13:56
Foto: Reuters / Scanpix
Politsei- ja piirivalveamet teatas Facebookis, et jälle on liikvel libapolitseinikud. 

Tallinnas elavale naisterahvale helistas väidetavalt Läti politsei uurija, kes teatas, et naise sõbranna on põhjustanud Lätis liiklusõnnetuse. Selleks, et asja mitte ametlikuks ajada, nõuti kahjude hüvitamiseks 5000 eurot. Kahjuks jäi naisterahvas seda juttu uskuma. Kuna naisel siiski nõutud 5000 eurot polnud, andis ta petturile üle 400 eurot.

Samal teemal

Eestis on erinevates piirkondades tegutsenud pettureid, kes esitlevad ennast politseinikena, advokaatidena kui ka juristidena. Lisaks liiklusõnnetusse sattunud lähedase jutule on välja mõeldud igasuguseid erinevaid legende nii kuriteo toimepanemiste kui ka muude õnnetuste kohta, kus tuleb vigastatu ravikulusid katta.

Politsei palub võimalusel fikseerida sissetuleva kõne numbri ja edastada info kelmide kohta viivitamatult häirekeskusesse lühinumbril 112.

"Palun olge ettevaatlikud ja selgitage petuskeemi eakatele sugulastele ning tuttavatele. Rääkige, kuidas sellise kõne saamise korral tuleks käituda. Kindlasti tuleks keelduda igasuguse raha maksmisest.Suhtuge kriitiliselt igasugu kahtlasena tunduvatesse kõnedesse ja nõudmistesse. Kui kellegi nõudmised tunduvad kahtlased, siis nad seda ilmselt ka on!," kutsus politsei üles.

Samal teemal

11.05.2018
NAGU FILMIS: Vanaproua püüdis koos lapselapselapsega kelmi lõksu
01.03.2017
Libapolitseinikud petsid pensionärilt välja 1,2 miljonit eurot
21.07.2015
Tänu teadlikule prouale said kelmuses süüdistatavad libapolitseinikest leedukad karistada
24.00.2015
Libapolitseinikud otsivad Lääne-Virumaalt ohvreid