Maailm

USA MEREJALAVÄE UURING: naised ei saa meestega võrdselt hakkama (76)

Õhtuleht.ee, 12. september 2015 18:01
Foto: AFP / Scanpix
USA merejalavägi viis läbi laiapõhjalise uuringu, saamaks teada, kuidas naised saavad sõjaväes hakkama. Tulemus Pentagoni paraku ei rõõmustanud.

USA relvajõudude senise plaani kohaselt saavad naised alates järgmisest aastast juurdepääsu kõikidele ametitele armees. Paraku näitas merejalaväes läbiviidud uuring, et meeste ja naiste füüsiline võimekus on siiski üsna erinev, edastas YLE.

Uuringus osales 400 vabatahtlikku sõdurit, kelles neljandiku moodustasid naised. Vabatahtlikest moodustati kaks rühma: ühes olid ainult mehed ja teises oli mehi ja naisi pooleks. Uuring kestis terve aasta, mille jooksul pidid rühmad sooritama erinevaid ülesandeid.

Uuringu tulemusel selgus, et ainult meestest koosneva üksuse tulemused olid keskmiselt 69 protsenti paremad segaüksuse tulemustest.

Ainukene, kus segaüksuse tulemus oli parem, oli automaatidest tulistamine lasketiirus. Kui aga üksus viis laskmise läbi maastikul, kus tuli kanda ka varustust, jäi segaüksuse tulemus meestest koosnevale üksusele alla.

Kõikidest muudest relvadest, nagu karabiinist, ründeautomaadist, püstolist või granaadiheitjast tulistamisel, oli meesüksuse tulemused paremad.

Meesüksus liikus samuti maastikul kiiremini ning vahe muutus eriti suureks siis, kui lisaks tavavarustusele tuli kanda ka rühmarelvi ning -laskemoona.

Testi käigus sai 40,5 protsenti naistest erinevaid vigastusi, meeste vastav näitaja oli 18,8 protsenti.

Samuti jäid naised hätta 2,4 meetri kõrguse seina ületamisega ja samuti vajasid nad abi 90 kilo kaaluva mannekeeni evakueerimisel, mis tähendab, et haavatute evakueerimine pidi jääma meeste ülesandeks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee