Eesti uudised

Rõivase välkvisiit korvpalliturniirile (7)

Karoliina Vasli, 12. september 2015 07:00
Taavi RõivasFoto: Aldo Luud
Peaminister Taavi Rõivas jõudis neljapäeval pärast valitsuse istungit põigata ka Riiga, et vestelda sealse peaministriga pagulasteemadel ning elada kaasa Eesti-Läti korvpallimatšile.

Neljapäeva südapäeval pidas Taavi Rõivas Stenbocki majas maha tavapärase valitsuse istungile järgnenud pressikonverentsi, mis kestis ligi tund aega. Napp neli tundi hiljem oli ta aga juba Riias. Veidi pärast kella 18 saatis valitsuse kommunikatsioonibüroo välja teate, et Rõivas ja Läti peaminister Laimdota Straujuma kohtusid Riias ning arutasid Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri esitletud ettepanekuid Euroopa rändekriisi lahendamiseks. Kuidas jõudis Rõivas nii kiiresti Riiga, kas ta sõitis sinna politseieskorti saatel?

Valitsuse meedianõunik Ave Tampere selgitab, et Riiga lennati Air Balticu liinilennuga, mis startis kell 15.50. "Lendasime turistiklassis." Riias saatis ­Rõivast Läti korteež. Kell 17.15–18.15 rääkisid peaministrid pagulasteemadel ja seejärel suundusid koos Arena Rigale, et jälgida Eesti ja Läti korvpallikoondise mängu. Tagasi lendas ­Rõivas koos kolleegidega 23.35 startinud Air Balticu lennukiga.