Maailm

SAKSA SISEMINISTEERIUM: islamiäärmuslased teevad üksi saabunud pagulaste seas propagandat (23)

Toimetas Kristin Aasma, 11. september 2015 14:23
Pagulaskeskus Saksamaa keskosas Hohenmoelsenis. Foto: AP / Scanpix
Saksa siseministeerium kinnitas, et islamiäärmuslased on teinud Saksamaal propagandat noorte pagulaste seas, kes on saabunud üksi ning kel puuduvad seal kontaktid või toetus.

"Salafistid (sunniidi äärmuslaste liikumine – toim) püüavad kõnelda üksikute noortega, kes on tulnud Saksamaale ilma pereta ning kes vajavad toetust ja sidemeid," öeldi Saksa sisejulgeolekuteenistuse Baierimaa osakonnast. Propagandat on tehtud pagulaskeskustes ning ka Müncheni peavaksalis, kuhu ainuüksi viimase nädala jooksul on saabunud kümneid tuhandeid immigrante, kirjutab The Local.

"Salafistid püüavad ära kasutada meeleheitlikus olukorras pagulasi, et nende eneseleidmine toimuks salafistide eesmärke silmas pidades," selgitas kõneisik.

Süddeutsche Zeitungi teatel on üks üle Saksamaa tuntud salafisti vaimulik kutsunud värbama pagulasi nende liikumisse.

Salafism on islami vähemusliikumine, mis eitab ideed, et võim riigiseaduste üle tuleb rahvalt, mida väljendatakse läbi demokraatliku süsteemi. Salafistide veendumuste järgi on ainus võim seaduste üle Jumalal ehk siis Allahil.

Saksa luureteenistuse andmetel on Saksamaa salafistide liikumise ja Süürias sõdivate Islamiriigi pühasõjalaste vahel tihe side.

Samal teemal

15.01.2016
FOTOD | Baieri liidumaa saatis bussitäie pagulasi Merkeli juurde
12.09.2015
Saudi Araabia: oleme vastu võtnud 2,5 miljonit Süüria pagulast
09.09.2015
Prantsusmaa: kui me kõik Lähis-Ida põgenikud Euroopasse laseme, on Islamiriik võitnud
08.09.2015
Islamiriigi agent: Euroopasse on smugeldatud tuhandeid pühasõdalasi