Maailm

Peskov: pagulaste vastuvõtmine Venemaal on välistatud (10)

Õhtuleht.ee, 11. september 2015 12:18
Dmitri PeskovFoto: AP / Scanpix
Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov välistas võimaluse, et Venemaa võtab vastu osa Euroopa Liidu pagulasi. Venemaa seisukoht on, et pagulaskriisi ees kannavad vastutust need, kes on Süüria kriisis süüdi. 

Vene presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul üritab osa migrante pääseda läbi Venemaa Euroopasse, Venemaale nad jääda ei taha, vahendas fi.sputniknews.com. Peskov ütles, et kui Euroopa pagulastega täitub, on seda probleemi juba võimatu lahendada. Ta avaldas, et tuleb tegeleda põhjustega ning kaotada olukord, mis sunnib inimesi põgenema.

Samal teemal

Peskov välistab võimaluse, et Venemaa võtaks vastu osa Euroopa Liidu maadesse suunduvatest pagulastest, vahendas Iltalehti. Kuigi turvapaiga taotlusi on Lähis-Idast ja Aafrikast tulnud migrantidelt Venemaalgi, püüab enamus neist liikuda ikkagi edasi läände Euroopa Liidu riikidesse.

Peskovi sõnul on Venemaa võtnud kanda mõningaid kulusid seoses pagulaskriisiga. "Aga suuremas osas peavad kulud kandma need maad, kes on mingil etapil kaasmõjutanud katastroofilise olukorra sündimist Lähis-Idas," sõnas Peskov.

Venemaa on praeguses pagulaskriisis süüdistanud ametlikult USA-d ja NATO riike. Venemaa seisukoha järgi on probleemi taustal USA ja tema liitlaste Lähis-Idas peetavad sõjad ja nende järelmid.

Samal teemal

18.03.2016
Miks oli Peskovi tulu mullu kolm korda suurem kui Putinil?
30.08.2015
VÕIKAD KAADRID: Venemaa õhujõud andsid Süürias esimese tulelöögi
16.08.2015
Euroopa vaevleb põgenikekriisis
15.08.2015
Mehed tagusid jalgadega autot. Põgenesin nagu Bondi filmis!