Maailm

Sarkozy: lääs vajab Venemaad võitluses Islamiriigiga (8)

Aadu Hiietamm, 11. september 2015 09:53
Nicolas SarkozyFoto: AFP / Scanpix
"Me vajame Venemaad võitluses Islamiriigiga," ütles intervjuus ajalehele Le Figaro Prantsusmaa eelmine president Nicolas Sarkozy (60), kes soovib 2017. aasta presidendivalimistel taas osaleda. 

"Külmas sõjas Moskvaga tuleb pöörata uus lehekülg," rõhutas Sarkozy. Ta ütles, et see ei tähenda Venemaaga kõigis asjades samal seisukohal olemist. "Me ei lepi sellega, mis toimub Donetskis," tõi Sarkozy näiteks. 

Samal teemal

Prantsusmaa eelmise presidendi sõnul peab Venemaa naasma rühmitusse G8, kust ta 2014. aasta märtsi pärast Krimmi annekteerimist välja arvati. Venemaa peaks samal ajal lõpetama lihatoodete impordikeelu ning alustama läänega uut dialoogi. "Sellest on huvitatud nii eurooplased kui ka venemaalased," rõhutas Sarkozy. 

Sarkozy kritiseeris samuti praegust presidenti Francois Hollande'i, kes keeldus Venemaale üle andmast Mistral-klassi helikopterikandjaid. See leping sõlmiti 2011. aastal, kui president oli Sarkozy. 

"Ainus, mida me nägime, et kaks miljardit eurot, mis oleks võinud Prantsusmaad tugevdada, visati Mistralide üleandmisest loobumisega lihtsalt minema," pahandas Sarkozy. Prantsuse võimud on seni kinnitanud, et lepingu tühistamine läks maksma pisut alla ühe miljardi euro.

Samal teemal

25.08.2015
Prantsusmaa müüb Mistralid Venemaa soovitusel Egiptusele
11.08.2015
Peskov: pagulaste vastuvõtmine Venemaal on välistatud
01.11.2014
Sarkozy on jälle poliitika edurivis
11.10.2014
Tants Mistralide ümber kestab