Howard Frieri meelest võiks Eesti võtta malli näiteks Soomest, kelle ridades ei mängi sugugi mitte ainult Põhjamaal sündinud mehed.Foto: SYLVAIN THOMAS
Howard Frier, korvpallitreener 11. september 2015 07:00
Mul on hea meel Euroopa korvpallimeistrivõistlustel mänginud Eesti koondise üle! Esimesest kahest mängust on kahju, need tekitasid minuski pessimismi, kuid kolm viimast kohtumist olid väga ägedad ja näitasid, et Eesti võib küll selles seltskonnas mängida!

Eestlased võivad oma meeskonna üle uhked olla. Nad andsid endast kõik ja edasipääs polnud võimatu. Läti meeskond oli alguses väga närvis, mis on täitsa arusaadav – nad mängisid kodusaalis otsustavat mängu rohkearvulise publiku ees ja suur pinge oli peal. Kuid lõpuks võitis Läti teenitult.

Eesti koondisel oli midagi puudu, mingi lüli puudu. Äkki võiks kasutada välismaalast, nii nagu paljud riigid kasutavad. Mõnikord on vaja mängijat, kes ei karda midagi, ei karda mängu enda õlgadele võtta ja viskab pallid korvi.

Näiteks Lätil oli mängujuht, kes suutis individuaalselt midagi teha, kui meeskonnal teised ideed otsa said. Eestil oli see käik puudu. Mitte et ta kogu aeg peaks üksi tegema, aga vahel oleks vaja. Eesti vajab mängijaid, kes looksid nõnda teravusi, et vastaste kaitse peab tulema abistama. Siis tekivad kohe ohtlikud olukorrad.

Samuti võinuks minu meelest kuuluda koondisse Martin Dorbek. Ta on vendade Sokkudega võrreldes teist tüüpi mängija. Kui ta väljakule tuleb, siis kohe midagi muutub seal. Ta on noor mees ja saanuks vajalikku kogemust.

Kokkuvõttes Eesti koondiselt tubli võistlus ja järgmistel aastatel tuleb uuesti üritada.

Üles kirjutas Ville Arike