Eesti uudised

Väino Pentus: "Grammatiliselt on mulle süüdistus arusaadav." (6)

Teet Teder, 11. september 2015, 07:00
KOHTU ALL: Eile alanud kohtuistung Siim Roode ja Väino Pentuse üle jätkub ülejärgmisel nädalal. Oktoobri istungitel on plaanis tunnistama kutsuda ka endine minister ja Väino Pentuse tütar Keit Pentus-Rosimannus ning tema abikaasa Rain Rosimannus. Foto: Laura Oks

Eile Harju maakohtus alanud Autorollo kriminaalasja süüdistuse ettelugemine oli nõnda pikk, et kohtualune Väino Pentus pidi vahepeal kempsu paluma.

OÜ Autorollo juhatuse liiget Väino Pentust ja Siim Roodet, kes oli prokuratuuri hinnangul peale Pentuse faktiliselt Autorollo juhatuse liige, süüdistatakse ettevõtte vara väljakantimises.

Süüdistuse järgi oli Pentuse asutatud Autorollo omakapital negatiivne kogu aeg. "Ettevõte oli väga olulises osas finantseeritud võlgadest. Mingit äriplaani OÜ-l Autorollo ei olnud," ütles kohtus oma avakõnes Põhja ringkonnaprokurör Vallo Kariler. 2010. aasta aprilli lõpuks oli Autorollo omakapitali miinus 3,5 miljonit krooni. "Oleks pidanud olema selge, et äriühing on püsivalt maksejõuetu ja ei suuda kohustusi täita ning esitada tuleb pankrotiavaldus," märkis prokurör, et Pentus esitas pankrotiavalduse alles 2010. aasta jõululaupäeva eel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. oktoober 2015, 07:00
Rain Rosimannus loobus kohtus ütlustest
29. september 2015, 07:00
Pentus-Rosimannus loobus oma isa kohtuasjas tunnistamast
28. september 2015, 15:48
GALERII | Keit Pentus-Rosimannus loobus oma isa kohtuasjas tunnistuste andmisest
19. august 2015, 07:00
Autorollo kriminaalasja arutamine lükati taas edasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee