Maailm

Soome ministrid loobuvad ühe nädala palgast (19)

LISA KOMMENTAAR

11. september 2015 16:17
veiks 11. september 2015 15:28
See on juba nagu Jaapanis juhtkond näitab eeskuju.
Timofei Golofast (vaana Interrindelane) 11. september 2015 12:13
Vjäega toore ootsus! Koogu vaabanev raaha tuuleks Estonijas ka sunata Sotsialistliku Siria võõitlejate aabistamiseks. Saamuti tuuleks sin raahaliselt tooetata Saaliva Estonija nori. Sest Saaliv Estonija oon meeie Interrinde maantlipäärija ja jääerlkaasv. Toore oon nääha, eet neeid ni paalju oon!
??? 11. september 2015 11:42
Kas see palga kinnipidamine on sihtotstarbeline või on Soomel lihtsalt näpud põhjas? Huvitav, millal meie ministrid samasuguse žesti teevad? Kuigi mulle tudub, et nemad küsivad pigem veel juurdegi.
Lühidalt 11. september 2015 14:35
Soomes pole mitte näpud pöhjas vaid seda pöhja pole ka enam näha mille põhja küljes need näpud on. Soome Ilta Sanomates on suur pealkiri üldstreigi kohta. Asjad on ikka päris hullusti.
Anne 14. september 2015 21:32
Ministritelt vôetakse nädala palk, lihttöölistelt kuupalk. No keegi peab ju neid huvireisijais kah üleval pidama, kellede laviin vaid suureneb, nüüd kui peaminister oma korteri ka turvapaigaotsijatele anda lubas.
T.Mets 11. september 2015 09:34
Kulla sommid, nii odavalt nüüd küll ei saa---te saate ainult maksma ja lõputult
Piiks piiks 11. september 2015 09:14
No pole mõtet seda uudist kirjutada, kui ei kirjutata ennem, et millest kõigest soome tavaline rahvas peab loobuma.
Mõned näited. ületööst ei maksta enam selliste protsentide järgi kui ennem, lisasid ei maksta nagu ennem, püha ja nädalalõpu lisasid ei maksta nagu ennem.
Lisamärkusena, et need alad on enamalt jaolt kõik niigi väikese palgalised alad, kus peaasjalikult naised tööl. Poe kassad, haiglaõed jne.
Põhipalk moodustab palgast tihti ainult mingi 35 %, muu on lisad jne.
Pensionäridelt võetakse tuge väiksemaks, õpilastelt võetakse tuge väiksemaks, lastega peredelt võetakse ära+ lasteaia koha õigust kärbitakse.
Soomlase on senini saanud töö asjade ajamisel km korvangut, see tahetakse päris ära kärpida. Kuid kohustus on, et pead töökoha vastu võtma 200 km kauguseltki.
Maamaks tõuseb jälle, kõikvõimalikud auto maksud tõusevad jälle, energia maksud tõusevad, suitsuhind tõuseb, kommid jäätised jne kus suhkurt, nende hind jälle tõuseb jne jne
Ja palgast maha minevad protsendid riigile tõusevad jälle.
Puhkused kärbitakse ja mitmed pühad tahetakse teha sellisteks, et nende eest ei maksta midagi st palk ei jookse, või siirdatakse püha nädalalõppu, nagu jaanipäevaga tehti.
Esimene haiguspäev tahetakse teha selliseks, et selle eest palka ei saa.
Nii, et kellel väike palk ja käib kaugemalt tööl, see saab lõbu tööl käia aga maksab selle eest, et saab tööl käia.
Lisaks äärmiselt suured määrad pagulasi ( muide süürlasi on nende hulgas mõni üksik, kõik somaalid, iraaklased jne)
Soome on omadega plindris ja asi on ikka väga tõsine. Osad firmad on juba hoiatustreigi teinud ja täna streigib üle Soome suur kaubanduskett City Market. Jutud käivad üldstreigist.
normaalne 11. september 2015 08:35
ja meie poliitikud ütlevad selle peale, et poliitikuid on nii vähe, et see väike kärbe ei anna mingit efekti. aga siiski siiski.
eeskuju on olemas. miks ma nüüd ei võiks soomest eeskuju võtta ja midagi ära teha.
maamiis 11. september 2015 08:15
Lisaks veel ,et võiks EV Presidendi endise äia koju saata oma sotsiaalabi pealt .Tütrel ju nüüd raha on ,et isa aidata

random 11. september 2015 08:15
Meie omad aga kahenädala palgast ja riigikogu kolme nädala palgast kuubis.
! 11. september 2015 11:43
maamiis 11. september 2015 08:13
TV3 küsis Rõivaselt ka kas loobub millestki .Vastus oli selge EI !Temal ei olevat tavaks
irw 11. september 2015 08:08
Meil isegi soovivad, et saaks majoneesi rahva kulul.
Tõlkeviga 11. september 2015 08:00
Tavainimestelt võeakse 5%, ministritelt alla kahe protsendi. 3000 eur. on aasta peale, ei siis igakuu. Arvestades tavatöötajate kärpeid, on see summa köömes. Ei viitsi rohkem lahti seletada, kuid tavakodaniku palk kukub kõvasti
mmm 11. september 2015 07:54
Aru ei saa,kas need siin kommijad yldse uudiseid vaatavad vöi valavad oma viha niisama välja.Lugege,kui palju vöetakse meedikutelt,myyjatelt politseilt aasta jooksul vähemaks.Suure kisa pärast,et pensinäridel vöetakse pensionist maha,pandi rikastele väike maks ja eile siis otsustati loobuda nädala palgast.Kui siin peaks valitsus völgade katteks tegema selliseid radikaalseid otsuseid,et völgasid ei peaks maksma meie lapsed,no siis ekrelased ja keskid alles röögiksid.
random 11. september 2015 08:24
Soome riik laenab ise ka pidevalt raha juurde.Aga kärped on tühised võlgade kõrval.Aga et meil kontori töölisi juurde tuleb ja politseid,tuletõrjet ja medi jne vähendatakse on absurd.Loodetakse et nuti teeb elu lihtsamaks aga füüsiliselt abiandjaid pole.
Meie 11. september 2015 07:40
Omad aga tõstavad ka sügavas kriisis, üksi tont Toompeal pole nõus punast krossigi loovutama, pigem käivad raamatupidaja juires käsi pikalt ees oma kuluhüvitistsekkidega
tore on 11. september 2015 07:24
et erinevalt meie mökudest on rahvaga solidaarsed
kuid milleks? kas selleks , et toita oma rahva hävitajaid?