Maailm

Poolas hukkus kullapalavikku nakatunud aardekütt (9)

Õhtuleht.ee, 10. september 2015, 18:54
Foto on illustreeriv.Foto: AP / Scanpix
Kuulujutt natside kullarongist tõi Poolas esimese inimohvri. Nimelt läks seltskond kullapalavikus mehi otsima varandust ühest vanale saksa perekonnale kuulunud mausoleumist ja üks aardeküttidest kukkus mitme meetri sügavusse auku ning sai surma.

Õnnetus juhtus Świebodzice (Freiburgi) linna surnuaial. Linn asub umbes 5 kilomeetri kaugusel "natside kullarongi" legendi epitsentrist Wałbrzychi (Waldenburgi) linnast, vahendas Daily Mail.

Samal teemal

Politsei andmeil läksid 39-aastane mees ja kaks tema kaks kaaslast ööl vastu teisipäeva kalmistule ning murdsid sisse ühte Kramsti perekonna mausoleumi, sest lootsid sealt varandust leida. Kaaslaste sõnul oli mees kukkunud mitme meetri sügavusele ning neil ei õnnestunud teda enam päästa.

Hukkunu kaaslased võeti vahi alla kahtlustatuna hauarahu rikkumises. Väidetavalt olid aardekütid omavahel sugulased.

Kohaliku ajakirjandusega rääkinud kalmistu juht Bogusław Krzystofowicz usub, et mehi innustasid tegutsema piirkonnas levivad kuulujutud. Lisaks algsele nn natside kullarongile on seiklejaid inspireerinud ka teiste aardeküttide väited, et nad on viimasel ajal piirkonnas leidnud vanu kuldmünte ja muid antiikesemeid.

26. augustil said Poola võimud teate, et Wałbrzychi lähedalt on leitud II maailmasõja aegne rong. Hiljem hakkasid massiteabevahendites ilmuma teated, et leitud rong on täis kulda, väärisasju, kunstiteoseid ja salajasi dokumente, mida sakslased üritasid sõja lõpus Poolast välja vedada. Praeguseks on selge, et kuulujuttudel polnud tõepõhja all.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee