Repliik

Andres Herkel | Riigijuhtide "sallivusrünnak" peab lõppema (27)

Andres Herkel, riigikogu liige, Vabaerakond, 10. september 2015, 19:13
 ALKIS KONSTANTINIDIS
Kaos Vahemerel peab kahtlemata lõppema ja majandusimmigrantide voog tuleb peatada. Olen kindel, et sõjapõgenike suhtes on Euroopa riigid ja rahvad oluliselt sallivamad kui majandusimmigrantide suhtes. Seda enam tuleb teha selgelt vahet. Inimkaubandust ei saa ega tohi aktsepteerida.

Eesti valitsus peab pagulasküsimuses võtma ise vastutuse ja mitte püüdma seda vastutust panna üksnes Euroopa Liidule või Jean-Claude Junckerile. Kui inimesed mõistavad, et tegemist on sõjapõgenikega, kes tõesti abi vajavad, siis muutuvad ka hoiakud.

Samal teemal

Nõustun Toomas Haugiga, kes ütles, et praegune abstraktselt Eesti inimesi süüdistav „sallivusrünnak" riigijuhtide poolt peab asenduma normaalse ja argumenteeritud aruteluga. Ainult nii taastame ühiskonnas kindlustunde ja usalduse.

Pagulaste mõistlik hajutamine on iseenesest õige. Praegu on minu teada toimunud peamiselt info kogumine selle kohta, kas omavalitsustel on pagulaste paigutamiseks võimalusi ehk vaba pinda. Kui selliseid võimalusi ei ole, siis ei saa seda ju ka keeldumiseks pidada, sest seaduslikult Eestisse asuvatel inimestel on lõpuks ikkagi vaba voli endale ise elupaika ja tööd otsida. Pikemas vaates peab Eesti olema selline riik, kus kellelgi ei tule pähe elada erinevate sotsiaaltoetuste peal ise ühiskonda töiselt panustamata.

27 KOMMENTAARI

r
reede 17. september 2015, 14:39
Andres muidu tark jutt aga võibolla selgitad Meie peame Ei pea Ja kui vägisi tulevad Kaitseliit vastu Peab sinu hea sõber Ameerika kes Iraagi puruks p...
(loe edasi)
j
johaidii 14. september 2015, 15:11
Näe, Andres Herkel on ka EKRE ridadesse astunud :D,
Loe kõiki (27)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee