Eesti uudised

Yana Toom ei hääletanud Eston Kohveri vabastamist nõudva resolutsiooni poolt (120)

Toimetas Geidi Raud, 10. september 2015 17:57
Yana ToomFoto: Alar Truu
Europarlamendi saadik Yana Toom jäi ainsa Eesti saadikuna Eston Kohveri ja teiste Venemaa poolt ebaseaduslikult vangistatute, Oleg Sentsovi, Nadia Savtšenko ja Oleksandr Koltšenko vabastamist nõudva resolutsiooni osas erapooletuks.

Yana Toom selgitas, et tegemist on tema jaoks nö kobarresolutsiooniga – iga resolutsioonis käsitlev juhtum väärib eraldi käsitlemist ja ühe dokumendi raames erinevate juhtumite lahkamine ei ole Toome hinnangul õigustatud. "Ma ei ole nõus sellega, et näiteks väga selge Oleg Sentsovi juhtum (kellele määratud karistus on selgelt ebaproportsionaalne tema tegudele) on võrreldav Eston Kohveri omaga," märkis Toom.

Samal teemal

Toom lisas, et Kohveri asjus jäid tema jaoks vastuseta järgmised küsimused: miks keeldus Kohver Eesti riigi poolt palgatud advokaadi teenustest? Miks ei ole veenvalt vaidlustatud Feigeni väidet, et Kohver on sõlminud kokkuleppe FSB-ga? Miks ei vaidlustanud Kohver kohtuotsust? "On ju selge, et selline võimalus oleks talle Eesti riigi poolt tagatud."

"Samas ei saa ma olla nõus selle retoorikaga, et Eston Kohveri röövimine piiril on võrreldav nn tavakodaniku röövimisega. Ta pole seeneline, kes eksis metsas, ta on NATO riigi luureohvitser ja tema vabastamine peaks saama teoks teiste kanalite kaudu," jätkas Toom.

"Julgen väita, et minu kahtlusi jagab ka suur osa kolleege Euroopa Parlamendis –resolutsiooni poolt hääletas 378, vastu 138 ning erapooletuks jäi 111 saadikut. Tõsi küll, sanktsioonide vastu reeglina hääletab 100-120 inimest, kuid nii suur erapooletute arv on Vene resolutsiooni puhul enneolematu."

Samal teemal

11.00.2016
Yana Toom: usun meelsasti, et Viktoria puudumine vastuvõtult rikub Ilvese tuju kogu õhtuks
30.08.2015
Yana Toom: äkki ma homme avastan, et olen lesbi – ega ma end sellepärast üles poo
26.08.2015
Juškin: vahetusega püüab Moskva julgustada oma agentuuri Eestis
23.08.2015
Eston Kohver viibib Butõrka vanglas Moskvas