Eesti uudised

Draama toob teatri esimest korda uue ERM-i hoonesse 

Linnaleht, 10. september 2015, 15:33
Tartu Uue teatri lavastust „1987” näeb erilises kohas – ehitusjärgus olevas ERM-i uues hoones. Foto: Gabriela Liivamägi
Kuigi Eesti Rahva Muuseumi hoone avamiseni on jäänud veel natuke rohkem kui aasta, näeb Draama ajal ehitusjärgus majas juba teatrit.

Nimelt mängitakse täna kell 20, reedel kell 12 ja laupäeval kell 20 seal Tartu Uue teatri ja Viljandi kultuuriakadeemia tudengite ühislavastust „1987”. Ivar Põllu lavastatud mänguline tsiviilkaitse-punk-laadis lavastus räägib noortest, kes arenevad, kasvavad ja küpsevad koos uue riigikorraga. Laval on kultuuriakadeemia 10. lennu lõpetanud, kes on koondunud teatri Must Kast ümber.

Samal teemal

Tartu elab teatrilainel veel pühapäevani, sest just senikaua kestab linnas teatrifestival Draama.

Paljude teiste lavastuste hulgas näeb reedel kell 22 Uues teatris Ivar Põllu lavastust „Mikiveri tagi”. Peeter Sauter ja Ülo Vihma räägivad teatriloolises tükis sellest, kuidas lõppes Konstantin Stalislavski lemmikõpilaste vereliin.

Laupäeval kell 16 ja 20 mängitakse Sadamateatris Kinoteatri lavastust “Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine”. Laval on Priit Kruus, lava taga Henrik Kalmet, Diana Leesalu, Paavo Piik ja Paul Piik. See on lugu noorest õpetajast, kel on veel hästi meeles oma põhikooliaegsed õpetajad – vana kooli pedagoogid, raudse kaardikepi ja terava ütlemisega. Teda kannustab soov saada heaks õpetajaks, aga mitte muutuda nendesugusteks.

Laupäeval kell 19 saab Tartu ülikooli kirikus (Jakobi 1) vaadata Tallinna tantsuteatri tantsulavastust „Klapp”, mille autor, lavastaja, koreograaf ja kujundaja on Ruslan Stepanov. On üks linn, kus asub kino-kohvik Klapp. Sealsest atmosfäärist ja nähtud filmidest inspireerituna asus Stepanov looma oma „Klappi”, kaasteelisteks Viljandi kultuuriakadeemia taustaga tantsijad, kelle lavastaja videote põhjal välja valis ning kellega esimest korda kohtus alles proovis.

Vaata tervet Draama viimaste päevade kava lehelt www.draama.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee