Eesti uudised

Tallinnas Põhja puiestee ristmikul muutub esmaspäeval liikluskorraldus (2)

Õhtuleht.ee, 10. september 2015 14:38
Põhja puiestee ristmikFoto: Toomas Huik / Postimees
Tallinna Kalaranna tänava liiklusele avamine muudab oluliselt liikluskorraldust Põhja puiestee ristmiku piirkonnas, teatas Raepress.

Ristmikule on rajatud uus valgusfooride süsteem. Liiklus Põhja puiestee lõigul Kalasadama tänava ristmikust kuni Pika tänava pikenduse ristmikuni muudetakse alates esmaspäevast kahesuunaliseks.

Samal teemal

Kui sõita Kalaranna tänavalt Põhja puiesteeni, siis alates esmaspäeva, 14. septembri kella 12.00-st võib kahe tänava ristmikul pöörata nii paremale Soo tänava poole kui ka vasakule Mere puiestee ja sadama suunas.

Paremale Soo tänava suunas pöörates on liiklus Põhja puiesteel ühesuunaline ja kaherealine nagu varemgi. Üks sõidurida läheb Soo tänavale ja teine pöörab vasakule Niine tänava suunas.

„Nagu juba öeldud, saab Kalasadama tänavalt pöörata ka vasakule. Selleks, et see võimalik oleks, muudeti Põhja puiestee lõik Kalasadama tänava ristmikust kuni Pika tänava pikenduse ristmikuni (Skoone bastioni ringini) kahesuunaliseks," selgitas Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. „ Edasi tuleb pöörata Põhja puiesteelt paremale Pika tänava pikendusele ja sealt kohe enne trammiteed vasakule Mere puiesteele."

Põhja puiestee, Kalasadama tänava ja Pika tänava pikenduse piirkonnas on erilist tähelepanu pööratud jalakäijate ohutuse tagamisel ning jalakäijatele on rajatud fooriga ülekäigurajad peamistes liikumissuundades.

Samal teemal

07.10.2015
ÕHTULEHE VIDEO | UMMIKUD KALAMAJAS: Niine tänava liikluskorraldus pahandab juhte
14.09.2015
GALERII | Põhja-Tallinnas avati 6 miljonit eurot maksma läinud Kalaranna tänav
14.09.2015
TEHTUD: Põhja-Tallinnas avatakse Kalaranna tänav