Eesti uudised

Politoloog: Savisaar on on riigikogu opositsioonipartei staatusega leppinud (7)

Õhtuleht.ee, 9. september 2015 21:52
Edgar Savisaar taasiseseisvumise päeval Vabaduse väljakulFoto: Laura Oks
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kinnitas ajalehele Kesknädal, et kandideerib novembris toimuval kongressil taas erakonna esimeheks. Politoloogide hinnangul põlistab see erakonna opositsioonipartei staatust riigikogus veelgi ja on vesi nii mõnegi erakonna veskile, kes on valimistel panustanud Keskerakonna vastase jõu kaardile. 

Tartu ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai arvab, et Savisaare kandideerimiskinnitus ja Kesknädalale antud intervjuu näitab, et Keskerakonna juht on riigikogu opositsioonipartei staatusega leppinud, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Ta suhteliselt üleolevalt ja ironiseerivalt kommenteerib teisi erakondi. Ta räägib sellest, et IRL-iga ei saa rääkida, sest need on määritud vene rahaga - see tuleb väga tuttav ette. "Rõivasega ei saa rääkida, sest tema ei juhi erakonda ja pigem tuleb rääkida Reformierakonna mõistliku osaga" - see on fraas, mida on just Keskerakonna kohta kasutatud. Kõik need vihjed näitavad, et ta väga ei arvesta sellega," kommenteeris Pettai.

Samal teemal

24.11.2017
POLITOLOOG: väiksem valimisringkondade arv annaks ka kohalikele võimaluse
11.09.2015
Savisaar räägib esmakordselt oma haigusest
11.09.2015
PILTUUDIS | Edgar Savisaar külastas Tondiraba jäähalli
09.09.2015
Savisaar kandideerib jälle: "Saan aru, et liiga vara on püssi põõsasse visata."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee