Seisukoht

Seisukoht | Oled sa pagulane? (31)

LISA KOMMENTAAR

Kurb 10. september 2015 18:42
kuhu see Eesti jõuab. Turism on igas riigis see, mis raha sisse toob. Või keegi on teisel arvamusel?! Tean juba ühte turisti, kes ei julge isegi laevaga Tallinna külastama tulla. Selle India noormehe enda sõnad olid: "Oli suur soov külastada kiidetud Tallinna vanalinna aga kahjuks ei julge enam Eestisse minna. " Minu arust on kirjutajal õigus, et turist või siis üliõpilane ei ole süüdi pagulaste tulekus. Ja see kes neil vahet ei tee, ole hea ja külasta prillipoodi.
Joseph 10. september 2015 17:47
Elin Krantzi elu ja lõpp on paljudes kohtades netis kirjeldatud: https://www.stormfront.org/forum/t934622/ Kulla neiu, ole väga ettevaatlik oma maailmapildi kujundamises - ära too õnnetust kaela endale ja ennekõike teistele. Prl Krantzi kui immigrantide andunud armastaja saatuse kohta on netis väga häirivad pildid - nõrganärvilistel mitte vaadata.
Paistab,et see sõbralik neiu 10. september 2015 12:42
kiskus Eesti ajaloo tundides poisse patsidest.Kurb,sest kes minevikku ei mäleta,elab tulevikuta.
kurb 10. september 2015 11:40
Taevas küll, kui palju meil on müüdavaid hingi. Linna, Kuurmaa, Võigemast jne.
Olen pagulane 10. september 2015 11:19
Põgenesin oma sünnilinnas Tallinnast ja nüüd elan teises maakonnas. Hakake sõimama kesikud ja ekrelased, olete ühises paadis.
Urrr 10. september 2015 10:47
Sellised noored - kel pole õieti elukogemustki - ei tohiks üldse sõna võtta ei pagulaste ega ka muudel nendel teemadel.
ei saa pahandada 10. september 2015 10:16
noore inimese peale. tal pole ju üldse elukogemusi.. heal juhul on käinud kord või paar ameerikas, natuke õppinud Londonis ja näeb et mustad ja valged ei olegi karvupidi koos, kui ta kooli läheb ja sealt tuleb.... nad arvavad et nad on kosmopoliidid, neil pole ajaloolist mälu, Balti ketistki ei tea nad midagi, rääkimata 45 aastast ja see mis vanemad ja vanavanemad räägivad on muinasjutt. nii pole nende meelest olnud ja nii ei saa ka olema. nad võrdlevad naiivselt suurriike ja tillukest eestit kus on kaugelt alla miljoni põlisrahvast ja neid ei huvitagi, sest et kui elu tuleb ühel päeval rinnaga peale, siis kehitavad nad õlgu, ütlevad -sorry, me tegime valearvestuse, me ei teadnud ja me ei arvanud ja lähevad rahumeeli ntk Austraaliasse või kuhuiganes kaugemale euroliidu riikidest. nii lihtne asi ongi. nad ei tea mitte midagi ntk lasnamäest ja üldse ida-virumaast, nad pole suvatsenud ka vene keelt hästi ära õppida enamasti, et aru saada mis siin muulaste hulgas toimub jne. nad elavad õndsasti ilusal eesti ajal sündinuna, valavad pisaraid pseudoprobleemide peale ja nüüd omavad SEISUKOHTA.
Hoida, kuid keelata ei saa! Või saab? 10. september 2015 12:34
Nad elavad oma arvutimaailmas, kuid vaid nii kaua, kuni vesi ahjus on. Kui hakkab vähenema toidu hulk, eurooplased ei jõua enam piisavalt toota, siis kaob ka nn. õilis ligemisearmastus, loodushoid ja jutud kliimasoojenemised. Algab võitlus ellujäämise nimel: olen kanntanud lapsena 7 aastat alatoitlust ja tean mis asi see on. Sest tobeda idee nimel kaotati toiduainete tootmise võimalus. Kui meil enestel on praegu tööpuudus ja palgad väiksed, oma rahvas põgeneb seetõttu välismaale, mis tööd teeksid siis siin tulnukad? Nende ühiskonnas peavad mehed peret ülalpidama ja tütred peavad abielluma mehega, kelle isa välja valis. Ah et hakkavad abitöid tegema, kuid selle rahaga ei elaks ju ära. See on iseenesest üsna orjakauplemise moodi, mis ei mahuks demokraatia tänapäevasesse mõistesse, kuigi see Vana-Kreekas nii oli. See on tuleviku halb visioon, mida ei maksaks küll takka kiita, mille vastu me oleme niigi üsna võimetud.
jah 10. september 2015 13:11
ja nad naeravad silmad märjaks kui etv st tuleb saade ENSV-- see on need jaoks huumor ruudus, aga meie jaoks oli see kurbus kuubis. nii et- meie teame, millest me räägime.
triin 10. september 2015 02:07
elan USA-s, poeg käib koolis, koolibussist maha astudes käivad mustad ja valged erinevatel tänavapooltel, sest viha vastastikku on nii suur juba ja see on algkool .... ühelgi normaalsel valgel pole neegrist sõpra, seda lihtsalt ei juhtu, ainult telesarjades .....

Huraaa 10. september 2015 00:09
Varsti tulevad paraadid, ehitatakse poodium ning ehk tulevad ka volgad ja tšaikad tagasi https://vid.me/VKCr
Kah eestlane. 10. september 2015 00:01
Kahjuks ajalugu on näidanud, et barbarid on peaaegu alati võitnud. Barbarid muutuvad ajapikku kultuursemaks ja jälle tulevad uued barbarid ja jälle võidavad ,,, Ajalugu koosnebki peamiselt sõdadest ja rahvaste rändamisest. See on barbarite eelsalk, sillapea, millele järgneb järjest uusi ja uusi laineid! Nad on oma eelarvamustes umbes 600 aastat meist maha jäänud ja meie oleme nende jaoks vaid uskmatud, et mitte öelda rohkem! Olen elanud kolme okupatsiooni ajal ja jälle sai hingetõmbe aeg otsa! Ei midagi muud, lapsuke!
kes 9. september 2015 23:51
garanteerib, et mõnedel neist pole kurje mõtteid peas, aga eks see tuleb hiljem välja, kindlalt
Joseph 10. september 2015 16:25
"Pagulastele" saadetakse tagantjärgi "humanitaarabina" relvi ja laskemoona: https://www.youtube.com/watch?v=xn-UCR5p0y0
Niki 9. september 2015 23:49
Eestlased olid samuti Euroopa riikides pagulase seisundis,rohust madalamad ja vastasid ülepäeviti küsimusele " Oled sa pagulane?" Ega nahavärv neid teiseks tee.
Ütlesin ammu! 9. september 2015 23:38
Ütlesin juba ammugi, et pange neile põgenikele kõrvanumbrid või mingid muud nähtavad tundemärgid, mida pole nii lihtne eemaldada ja mille järgi neid kohe kaugelt ära tunneb. Vastasel juhul hakkavadki saama kõik, kelle nahk vähegi tumedam on.
max 9. september 2015 23:14
kellegil ei onud üliõpilaste ja armastuse teel eestisse saabunud võõramaalaste vastu enne seda kui neid sunniviisiliselt vagunite kaupa hakkatakse meile vedama
Pagulane,nin 9. september 2015 22:31
Jah,ma olen pagulane.Elan tanaseks juba 11 aastat UK.s.Parema meelega ma elaks eestis.Kahjuks eesti seadused ei voimalda normaalset elatustaset.NSVL ja Eesti seadused on mixitud ja millele lisanduvad veel ostetud seadused.Sellele koigele lisanduvad vaidetavad euro nouded mis kehtivad ainult eestis ja seda koike taidetakse saksa tapsusega veel tapsemalt kui Saksamaal.Saksamaast on muidugi ka liiklustravid kordades korgemad.UKs juhtub keegi vales kohas uletama teed ja kui politsei juhtub nagema siis teda turvatakse.Kindlasti ei trahvita.Eestis kehtivad korged trahvid on vaidetavalt inimeste turvalisuse huvides .Tegelikult moodustab vagagi vajaliku osa riigi eelarvest plaaniline trahviraha valja lupsmine eesti kodanikelt.
no 9. september 2015 22:22
ma vaatan, et neiu ELIN KRANTZ oli sinuga üsna sarnane.. tea kas su viimane elunatuke saab sama rikastatud nagu tema oma sai.. su vanemad vist ei rõõmustaks su üle enam siis..

eestlased 9. september 2015 22:21
on lõpuks tubliks saamas ja aina paremaks läheb.Jääb veel poliitika prügikasti saata nn.praegune valitsus.EKRE on eestimaa lootus.
paremaks? 10. september 2015 11:16
Need pimedad vihkajad, kes isegi iga asjasse mittepuutuva artikli juurde poogivad pagulasvihkaja kommentaari, on elu siin vastikuks muutnud.
Autorile 9. september 2015 22:04
Eestlastel on pagulaste ees hirm, JNE
Kallis autor- katsu nüüd rahuneda ja ARU SAADA. Pole meil mingit hirmu ega rohkem rassismi kui naabritel Skandinaavias kuid üht on meil (Ida Eurooplastel) küll rohkem kui neil seal. See on ELUTARKUS ja VÕIME OHTE ETTE NÄHA. Saime need vajalikud omadused Nõukogude Liidu OKUPATSIOONIST mis sisuliselt peaaegu saavutas oma eesmärgi Lätis ja Eestis (rohkem idapoolt ei oska praegu arvata)- rahva, rahvuste hävitamine ja muutmine NÕUKOGUDE keelseks ja meelseks. ÕNNEKS on meie arvuliselt olematud rahvad täis mingit nõiutud tahet elada ISEENDANA ja tänu sellele kirjutame siin EESTI KEELES.
Õnneks sinu põlvkond ei tea sellest ajast midagi ja KAHJUKS ei saa see põlvkond aru sellest et sisuliselt SAMA HÄVING ründab meid taas- seekord siis läänest ja on mitmekeelne ja värvilisem, Kõik muu on TÄPSELT SAMA.
Muidugi ei usu sa minu, 46 aastase esti mehe juttu kuid palun küsi kelleltki keda siis usaldad (vanemad, vanavanemad, naabritädi, jne) ja kuula mida nemad sulle räägivad.
PS! Palun ärme hakka jaurama toredatest ja töökatest üliharitud proffidest kes räuskavad Ungaris-GERMANI GERMANI ja nende võimalikust eestimeelsusest ja integreerimise tahtest. Onju?
Samuti on hoopis teine ooper üliõpilased, tuttavad, mehed-naised ja Bentonid. Saad ju aru küll kellest-millest on jutt?
Teeline 9. september 2015 23:44
Ei saa ta sellest aru! Kui ikka inimene on endale pähe võtnud, et enamik eestlastest on rassistid, siis teda ümber veenda on võimatu. Millal enne noored vanemate elutarkust omaks on võtnud? Ikka nemad ise on need kõige, kõiged.
pähe võtnud? 10. september 2015 11:17
Vaata plusside ja miinuste arvu ja kõigile selge, midagi pole vaja pähe võtta, ainult pooletoobised ei saa sellest aru.
mumm 9. september 2015 21:25
ühe lolli blondi kommentaar... üritab tervet rahvast elama õpetada. on ikka lollid lehmad!!!
juhan liiv 9. september 2015 21:19
..ajame pagulase hommikusele kohvile ,jaanalinnusulega mune köditates ja pistame tabureti alla,et need ei veniks....merkel/
DR. Alban 9. september 2015 21:17
"Milline mulje neile jääb, kui kõik neile nahatooni pärast kahtlustavalt järele vaatavad?"
no sama mulje nagu eesti turistil aafrikas aafriklastest
DR. Alban 9. september 2015 21:17
"Milline mulje neile jääb, kui kõik neile nahatooni pärast kahtlustavalt järele vaatavad?"
no sama mulje nagu eesti turistil aafrikas aafriklastest
ei 9. september 2015 20:29
neeger on neeger mitte pesematta nahaga must inimene ,
eu piirid kinni
piisab ühest terroristsit 9. september 2015 19:40
piisab ühest terroristist, et pool tallinnast õhku lasta, sealhulgas täiesti juhuslikult ajakirjanikuneiu ka koos selle mustanahalise sõbraga.
see võiks 9. september 2015 22:25
üsna õhtulehe toimetuse ligidal juhtuda.