Eesti uudised

Lisatud Urve Palo kommentaar!

Väinamere Liinid: Palo lükaku oma valeväited ümber! (12)

Õhtuleht.ee, 9. september 2015 16:38
Foto: Mattias Tammet
Väinamere Liinid esitas nõudekirja Urve Palo poolt meedias esitatud valeväidete ümberlükkamiseks Heltermaa-Rohuküla ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidele vedaja ja laevade leidmiseks korraldatud riigihanke tulemuste kohta.

Väinamere Liinide väitel on Palo meedias korduvalt väitnud, et Väinamere Liinide pakkumus oli Tallinna Sadama tütarfirmade OÜ TS Laevad ja OÜ TS Shipping ühispakkumusest 60 miljonit eurot kallim, mis ettevõtte teatel ei vasta aga tõele.

Samal teemal

Väinamere Liinide juhatuse liikme Tõnis Rihvki sõnul tõestavad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt väljastatud kahe pakkumuse võrdlusandmed, et Palo väited 60 miljoni eurosest vahest on puhas väljamõeldis.

"Arvud räägivad väga konkreetselt teist keelt, mingit 60 miljonilist vahet ei ole olemas. Tegelikkuses oli Väinamere Liinide pakkumine võidupakkumisest erinevates aspektides isegi soodsam, kuid minister Palo juhtimisel välja töötatud hange oli paraku koostatud selgelt ühe pakkuja huve silmas pidades. Praeguses asjade seisus oleks igati õigustatud, kui ministeerium teeks avalikuks, millistel alustel oli koostatud hanke võitja valimiseks kasutatud müstiline nüüdisväärtusvalem, mis andis laevu mitteomavale pakkujale eelise laevu omava ning muidu soodsama pakkuja ees," ütles Rihvk.

Ministeeriumist väljastatud kahe pakkumuse võrdlusandmed näitavad, et periooditasu ja reisitasu osas ei olnud Väinamere Liinide ning Tallinna Sadama tütarfirmade pakkumuste hinnas olulisi erinevusi.

Urve Palo teatas oma Facebooki postituses, et Leedo ja tema sõbrad teavad väga hästi, et riik kui hanke korraldaja ei saa ennast kaitsta – seadus ei luba ilma hankel osaleja loata pakkumist avaldada.

"Kuigi hanke lõppemisel tegime Väinamere Liinidele ettepaneku ausaks mänguks: paneme kaks pakkumist avalikult välja ja las siis avalikkus otsustab, kellel õigus, siis nemad loobusid. Sogases vees on aga kergem kala püüda, seda teavad saarte mehed hästi.
Võin endiselt kinnitada, et Väinamere Liinide pakkumine oli aasta peale 6 miljonit eurot kallim ehk 60 miljonit eurot 10 aasta peale," kirjutas ta.

Palo lisas, et kokku on riik ja Väinamere Liinid vaielnud parvlaeva hankel üle 40 juriidilises episoodis, sh kolm riiklikku järelevalvet, viis VAKO vaidlust, viis kohtuasja kuni riigikohtuni välja.

"Ja Väinamere Liinid on kaotanud igas vaidluses. Mitte ükski otsus ei kinnita, nagu oleks neil õigus. Punkt," sõnas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee