2
fotot
Seiredroon MQ-1 Predator Läti Lielvarde õhubaasis. (AFP / Scanpix)

Täna, plaani kohaselt kella ühest kolmeni, lendab Eesti õhuruumis Ameerika Ühendriikide õhuväe seiredroon MQ-1 Predator. Lendu juhitakse Lätist.

Mehitamata õhusõiduk siseneb Eesti õhuruumi Läti poolt, ületades Eesti piiri Valgast ida pool, ning lendab Valga- ja Viljandimaa kohal, edastas Kaitseväe peastaap. Seiredroon lendab 12 000 jala ehk umbes nelja kilomeetri kõrgusel.

Seiredrooni Eesti õhuruumis viibimise eesmärk on tutvuda meie õhuruumi eripäradega ning harjutada lennujuhtimist varem tundmata oludes. Samuti harjutatakse koostööd Eesti ja Läti lennundusinstitutsioonidega.

Lend on kooskõlastatud Eesti lennuametiga ning toimub tsiviillennujuhtimise kontrolli all.

USA sõjavägi saatis Lätisse kahenädalasele väljaõppemissioonile kaks seiredrooni MQ-1 Predator ja 70 lennuväelast, missioon lõpeb 15. septembril.

Õhusõidukite lende juhitakse Läti õhuväe Lielvarde lennubaasist.

USA õhuväe mehitamata lennuvahendite külaskäik Lätti ning lennud Eesti ja Läti õhuruumis näitavad Ameerika Ühendriikide panust Euroopa julgeoleku tugevdamiseks ja kinnitavad liitlastele, et USA-le on tähtis liitlaste julgeolek.

MQ-1 Predator on USA õhuväe mitmeotstarbeline pika lennukestusega ja keskmistel kõrgustel lendav eemalt juhitav mehitamata õhusõiduk. Esmajoones kasutatakse teda seireks.

Vajadusel võib õhusõiduk kanda ka relvastust.

Varem on lennanud Eesti õhuruumis väiksemad militaarsed mehitamata õhusõidukid, nagu näiteks RQ-7B Shadow.

Jaga artiklit

7 kommentaari

G
gnu[punkt]planet[punkt]ee  /   09:02, 11. sept 2015
Mehitamata lennukid. Juhitakse Lätist.
A
autist  /   21:09, 9. sept 2015
Elagu USA vaprad sõdurid, kes kaitsevad maailma vabadust!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis