Maailm

Prantsusmaa: kui me kõik Lähis-Ida põgenikud Euroopasse laseme, on Islamiriik võitnud  (60)

Õhtuleht.ee, 9. september 2015, 09:00
Pagulased.Foto: Reuters / Scanpix
Prantsusmaa välisminister Laurent Fabius hoiatas, et Islamiriigi äärmuslaste poolt taga kiusatud Iraagi ja Süüria inimeste täielik ümberasustamine Euroopasse oleks viga, ning kutsus maailma üldsust üles tagama, et hoolimata praegusest kriisist püsib Lähis-Ida ka tulevikus kultuuriliselt mitmekesisena.

Eile kohtusid Pariisis ligi 60 riigi - nende seas ka Iraagi, Türgi, Jordaania ja Liibanoni - esindajad, et arutada Lähis-Ida kriisi lahendamist, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Olukord on väga raske, kuid kui kõik need pagulased tuleksid Euroopasse või mujale, siis Daesh (araabiakeelsest akronüümist tuletatud halvustav nimetus äärmusrühmituse Islamiriik kohta) on mängu võitnud," nentis Fabius RTL-ile antud raadiointervjuus.

"Praeguse konverentsi eesmärgiks on, et Lähis-Ida jääks Lähis-Idaks ehk mitmekülgseks regiooniks, kus elavad ka kristlased, jeziidid jne," lisas ta.

"Kui me ei paku abi nendele riikidele, kes põgenikke vastu võtavad, kui me ei toeta neid perekondi, kes on põgenikelaagrites või naaberriikides, siis pole oodata mitte ainult tragöödiaid, siis on oodata ulatuslikku väljarännet," märkis Prantsuse president François Hollande,

Samal teemal

16. september 2015, 18:37
Epidemioloogianõunik Kutsar: Euroopasse saabunud pagulastel on tuvastatud kümmekond erinevat nakkushaigust
14. september 2015, 07:00
Pagulastulv uputab Euroopat
11. september 2015, 14:23
SAKSA SISEMINISTEERIUM: islamiäärmuslased teevad üksi saabunud pagulaste seas propagandat
11. september 2015, 13:56
Hanso: süvenev humanitaarkriis ei leevene ilma riikidevahelise poliitilise lahenduseta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee