Eesti uudised

Solk uputab Muhu saare üle (2)

Õhtuleht.ee, 9. september 2015 08:27
Reovesi.Foto: Stanislav Moškov
Järjest kasvav suvemuhulaste arv on suurendanud Muhu saarel tekkiva reovee hulka ja viinud rivist välja Liiva puhastusseadme, mille tõttu on järjekorrad majapidamistes tekkinud solgi äraviimiseks juba mitmenädalased.

Muhus reovee kogumisega tegeleva Muhu Varahalduse OÜ juht Erkki Noor ütles, et inimesed ei saa kogumismahutite täitumise tõttu ei vetsus ega vannis käia, kirjutab Saarte Hääl.

"Paljud inimesed teevad juba ettepaneku, et pumbake mahuti tühjaks ja laske mu oma põllu peale, aga meie seaduste kohaselt ei tohi inimeste heitvett isegi oma põllu peale panna," rääkis Noor ja lisas: "Täna hommikul helistas Muhu radaripost ja ütles, et neil uputab, aga nemad ei ole minu järjekorras ainuke, kellel uputab," nentis teenuseosutaja.

Erkki Noore sõnul on Liiva reoveepuhasti suuteline ära seedima vaid Liiva asula trasside reovee, kuid eramajapidamiste solgi puhastamiseks ei ole selle puhasti projekteerimisel nagu mõeldudki.

Noore sõnul on probleemid puhastiga kestnud juba mitu aastat, aga sellist katastroofi, nagu sel suvel, pole varem ette tulnud.