Repliik

Repliik | Rohkem solidaarsust pagulastega (45)

LISA KOMMENTAAR

Eks mikrojuhtmed arva ikka,et on juba kaablid... 12. september 2015 22:44
Kui ta arvab,et sotsid (väidetavalt pea 5000 riigis kus 1300000 eestimaalast ja mis on vähemuse võim enamuse üle?) esindavad kedagi peale iseendi ning Sotsialistliku Internatsionaali siis vaadaku peeglisse kui Internatsionaali laulab.Palju ta näeb seal järgijaid?Kultuurimarksistid on oma seemne seal peas küll hästi viljastanud,kui juba peetakse kõiki,kes pole punased valgeteks.Noored ongi tänase sõbralike ümberkasvatamise sihtgrupp kui vaadata mis europappi igatsugu MTÜd kampaaniatesse panevad koos meie ülikoolidega mis kõige kurvem fakt http://www.erinevusrikastab.ee/,eriti et saada multikulti zombisid,kes vihkavad kõike mis seotud rahvuslikkusega ning on pidevas stressis,kui ei saa aidata kogu maailma.Partei ei ole kodu,perekond ega elukaaslane,kuid paljudele just nii tundubki juba koolipingis ja võimalus heita end EKRE ambrasuurile on võimalus tulevikus elada rahva arvelt surmani,kui oled usin juhe ning ega partei sind jäta ülekuldamata kui vaadata tänaseid elu aeg äris olnud parteilaste kompensatsioone ministrikohtade ümbermängimisel,eks see anna jõudu ka mikrojuhtmetele trügida küünarnukkidega ikka ülespoole. http://noorsots.ee/aleks-desjatnikov-kas-eestlased-voi-siiski-venelased/
Tahaksin noormehega diskuteerida: 10. september 2015 14:53
"... inimesed...ei suuda oma vanadest hirmudest ja instinktidest vabaneda." -
Enamik vanu õppetunde on ainult kasuks tulnud!
"Kas tõesti on vaja ühist vaenlast?" -
Seda EI OLEGI vaja. Paraku see tahes-tahtmata alati ON.
"...natsionalistlike arvamustega... võib see integreerumisprotsessi halvasti mõjutada..." -
Väikerahval EI OLE NATSIONALISTLIKKE ARVAMUSI, aga on ELLUJÄÄMINE, vastandina sinu emakeelemaale, kelle natsionalism on ELURUUMI LAIENDAMINE. Sellest ka põhikonflikt.
"...sõnavabadus... osata seda põhjendada ja kanda oma seisukohtade eest vastutust" -
Täiesti nõus. Kui sa natukenegi tunneksid huvi Eesti lähiajaloo vastu, ei tohiks sul praeguste reaktsioonide põhjuste suhtes ju küsimusi olla? Vastutab igaüks niikuinii.
"...tahan aru saada, kuidas toimib nende kultuur ja ei tee ennatlikke järeldusi." -
Aga palun, uuri. Ja miks arvad, et pagulastevastane veendumus on kohe "ennatlik" või kuidagi vale? Iga arvamuse taga on ju argumendid. Too oma kandvad argumendid ja muuda arvamust.
"Väga kõvasti on kuulda pagulastevastaseid kõnesid, pooldavaid aga peaaegu mitte." -
Aga kui polegi midagi pooldada? Too need siis esile.
"Võtta 150 pagulast on minu arvates häbi, hea meelega võtaksin vastu 5000 inimest." -
Aga palun, meil on vaba maa: tee investeeringud, loo keskkond ja võta! Kas sul on raha 5000 inimese vastu võtmiseks?
"Kui meid võeti kunagi vastu, siis peame ka meie võtma." -
Selgusetuks jääb, keda nimetad "meieks". Kui sinu emakeelemaa eest põgenevaid eestlasi, on see täiesti kohatu ja võrreldamatu olukord. Kui "meie" on sinu emakeelemaa esindajad, siis soovitan soojalt vähemalt lähiajaloo algkursus läbida.
DD 10. september 2015 08:13
Mis loll jutt teadmatusest. Selles asi ongi, et teame liigagi hästi mida need hea elu otsijad meile toovad . Eeskuju on Rootsi ja teiste riikide näol olemas. Istuvad päevade kaupa kampadega koos ja ei tee midagi ei tööd ega õpi keelt. Meil topitakse nad maale elama kas olla küll rahvas toidab. Pole vaja siin vihkamisest ega solidaarsusest sonida. Eks nad olgu siis solitaarsed, õppigu keelt ja mingu tööle. Juba Euroopasse jõudes solvunud, et ei saagi suurt maja ja ilusat autot. Aafrika suur ja lai põgenegu seal sõja eest ega siis üle Aafrika sõda ei käi. Ma ei saa aru, kui raske on valitsusel aru saada, mida nad meie
väikesedsse riiki kaasa toovad. Makske see raha ära ja hoolitsege oma rahva eest, kes ka abi vajavad. Tulge mõistusele.
meenutaks 9. september 2015 20:49
venelased tungisid sisse,mitte ei olnud pagulased vaid röövlid,bandiidid ja okupandid ja kui sulle need moslemid meeldivad võid ju võtta neid sada omale koju aga ära teisi endaga samasta ja teiste eest ära räägi
keda meid? 9. september 2015 18:50
_Kui meid võeti kunagi vastu,_
Eluruumi tegemiseks tuli kümned tuhanded eestlased Siberisse küüditada või kodumaalt ära ajada. On ikka, kurat, ülbus sellist asja veel meelde tuletada.
9. september 2015 17:11
MItte ealeski! 9. september 2015 16:45
Kui on must, näita ust!
Eestlastele jagatakse "elutarkust" ja õpetatakse solidaarseks olemist. Ja kes seda teevad? 9. september 2015 15:55
TVs on saateid ja vestlusringe rohkem kui varem ja kõik(?) tahavad olla võõraste aitajad, aga jumaluke, palun, aidake siis! Huvitav on siiski see, et kus olite varem, ka meil on väga palju "valitsuste poolt lahendatud probleeme", just "lahendatud", sest nendest ei ole sünnis enam rääkida - niikuinii ei ole tolku. Meil väljendavad paljud on "tarkusesambast kogemusi/võrdlusi" tehakse seda üha selgemini, isegi nii selgelt läbinähtavalt, et seda on arusaajatel teie lihtsameelsus ja rumalust arvustada. Kõik argumenteeritud "vastuhakkajad" on teile kui võõrviha õhutajad. Olid ajad kus kõiki, kes režiimi otsuste vastu olid, külvasid ka võõrviha (loe: armastasid oma ISADE MAAD, KODUMAAD, hukkusid relv käes või võtsid avalikult sõna oma perede ja riigi iseseisvuse kaitseks - surm oli paljudele siin või siberis...), võõrviha kommunistide tegude vastu! Eestlane tahab aidata, aga sellel aitamisel olgu ka tulemused, mujal Euroopas seda ka üritatakse, aga... Saage nägijaks!

T.Mets 9. september 2015 11:57
Miks meie peame murjanite suhtes solidaarsed olema, ehk oleksid oma usuvendade suhtes solidaarsed ka kullasse uppuvad naftaseigid
Hea küsimus! Näiteks Iisrael 10. september 2015 14:15
EHITAB oma riigi ümber BETOONMÜÜRI ja KEEGI EI (julge?) KOBISE(da).
Mitu pagulast Iisrael - heaoluriik - vastu on võtnud?
LOOGIKA? VÕRDNE KOHTLEMINE?
narr 9. september 2015 11:16
Lgp Aleks.
Esiteks on meil ajalooline mälu, mille võib kokku võtta lauluga "Mägra maja", soovitan kuulata ja kaasa mõelda.
Teiseks on eestlane üsna individualistli "loom", kes on aastasadu elanud metsade ja põldude keskel. Vaatamat sellele, et tänasel hetkel elab suur osa eestlastest linndes kortermajades kõlab siiski väga tihti läbi soov omada oma maja, soov omada eraldatust. Me oleme rahvus, kes armastab privaatsust, see on osa meie kultuuriruumist. Üleskutse majutada võõraid oma koju kõlab minu kõrvadele kui kultuuriline vägistamine. Minu kodu on minu kindlus, minu turvapaik.
Kolmadaks elab suur osa meist üsna kasinates tingimustes üüripindadel või kalli laenuga soetatud pindadel, kus on heal juhul tagatud minimaalne elamisruum. Võtame nüüd tüüpilise eesti pere kus on kaks last ja kes elavad valdavalt 2-3-toalistes korterites. Huvitav, kuhu nad peaksid paigutama need "külalised"?
Mulle väga meeldib tutvuda erinevate kultuuridega ja leian, et teisi kultuure tuleb austada, mitte aga suruda oma kultuuriruumi põhimõtteid ja tõekspidamisi teistele peale. Ei ole olemas ainsat tõde. Aga ma tahan tutvuda selle kultuuriga selle kultuuri loomulikus kekskkonnas, mitte aga oma kõrvaltoas.
vello 9. september 2015 10:49
ainult kogu sellest nn.põgenike massist ca 3% on tõesti pagulased ülejäänud lihtsal õnnekütid....
Ehh 9. september 2015 10:44
Võõras ära tule teisi rahvaid õpetama, mine venemaale tee seal kihutuskõnet, aga seal litsitaks sind ära, selle eest.
Huvitav tõesti, mis saaks, 10. september 2015 14:17
kui oma keele kodumaa juhtidele sellise ettepaneku teeks?
uss 9. september 2015 09:57
Üks väga tark kirjanik, Max Frisch, kirjutas 1958 ühe näidendi, mis võiks aidata autoril (ja ka teistel muretult lahmivatel propagandistidel) sügavamalt järele mõelda. Nimi on eesti keeles "Härra Biedermann ja tulesüütajad", sellest on olemas kuuldemäng ERR kodulehel, http://arhiiv.err.ee/vaata/kuuldemang-harra-biedermann-ja-tulesuutajad.
eestlane 9. september 2015 08:57
see vene poiss on tellimustöö tegija,mida ette kirjutatakse,seda ka ette loeb,kui tahab mustatega solidaarne olla,sõitku nende juurde ja aidaku neid seal ,mitte ärgu agiteerigu eestlasi loobuma oma õigusest elada oma kodumaal
oksele 9. september 2015 08:36
Ajab juba...kui shitta vaja pähe määrida, siis sobib solidaarsus küll...minge solidaarselt sinna kuhu päike ei paista
Kaur 9. september 2015 08:13
Väga õigesti teevad need omavalitsused, kes selja sirgu löövad ning ei võta neid inimesi vastu. Mis aga puutub väidet, et pagulasi pooldavaid hääli pole kuulda, siis ainult seda soigumist, et peame olema solidaarsed jne kostabki. See propaganda on üle igasuguse piiri läinud juba.

tom 9. september 2015 06:22
hei,sina,aleks! palju on meil siin tööta töölisi? palju on peresid,kus ollakse vaesuses,kuna ei saa väärilist palka ja pole ka enamikel elanikest peres tööd? selle peale peaks ennem mötlema kui neid pagulasi toetama hakkad!vöidelgu oma kodude eest -löögu terroristid minema!
9. september 2015 00:57
naiivik mainis ausalt oma vaitseva poliitkliki tausta, reffipuuliks oleku, kuidas siis teisti - lüüa hambad isise importijaile säärde ? vara peast ilma jääda... kui see ment pihl neil veel on, siis küsigu sellelt -MIKS EI ERISTATA ISISE TERRORISTE PAGULASTEST ? MiKS KÕIK MUSTADE KURITEOD KARISTUSETA JÄÄTAKSE IGAL POOL ? ma küll ei taha neid siia oma ilusaid heledaid hadjakesi vägistama ega tapma !
Lugupeetud omavalitsusjuhid! 8. september 2015 22:56
Ärge palun ainult seda jama uskuge, mida Siseministeerium teile sonib ja mille jaburust tõestab isegi see, et seda isegi kommenteerida ei lubata!
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/siseministeerium-parandab-ekre-vigasid-paljud-ekre-omava...
Tegelik pilt on vaat selline, kui lubate kasvõi mõnedki sellest pätikarjast siia!
https://www.youtube.com/watch?v=kg2lKT_Jr8E
https://www.youtube.com/watch?t=116&v=fZZY8AWajUk
https://www.youtube.com/watch?v=fX73ggsMNEI
tõega näkku 8. september 2015 22:47
Üsna pea kogeme solidaarsuse puudumise kritiseerijate poolt patukahetsust, sest peagi hakkab ISISka Eestis oma hambaid näitama, sest põgenike seas on ka terroristid, nagu pühasõdalased on avalikult kuulutanud.Aga see on juba julgeolekuoht peale majanduslike, kus vaene riik peab investeerima vaese rahva arvelt
Kas on keegi 8. september 2015 22:34
mõelnud ka selle peale,et need hordid kes siia tormavad on pärit maadest kus laste halvatus, tuberkuloos,difteeria ,leetrid jne, on igapäevane nähtus. Kaitsesüstidest pole seal kuuldudki. Meil aga on siin hulga "edumeelseid" emmesid, kes pole omi lapsi vaktsineerinud. See rahvaränne võib meil lõppeda suure epideemiaga. Sellele ei mõtle keegi. Miks peame meie võtma endale USA , Prantsusmaa ja Inglismaa hävitustöö tulemused ? On vaid aja küsimus ,kui hakkavad Euroopas pommid plahvatama. Miks Eesti ei tee seadusi,mis keelavad siin käia rättides ja hõlstides ? Võtame vastu vaid naised, lapsed ja vanurid- teised pereliikmed siia ei saa. Abirahad nagu meilgi, eesti keel kohustuslik ja kui 5 aasta pärast ei õpi ega tööta- koju saatmine.
9. september 2015 01:02
kusjuures tln tvs näitas haiget pagulast, kes seda isegi tunnistas, nad hakkavad siin kõvasti seda nn. aafrika katku - mistahes tõbesi, kõiki ei teatagi, levitama, hügieenist ka nad ei hooli ega tea miskit.
max 8. september 2015 22:30
max 8. september 2015 22:22
kes teid venkusi omal aja l vabatahtlikult vastu võttis,tulite jõu ja massiga nagu needki hordid kes varsti saabuma hakkavad
8. september 2015 22:21
Kui sinu jaoks on sõnavabadus võimalus vabalt väljendada oma arvamust, aga samas osata seda põhjendada ja kanda oma seisukohtade eest vastutus, siis ülejäänud teksti alusel saab väita, et sa nagunii ei aktsepteeri vastaspoole õigust omale seisukohale, ignoreerid maailmas toimuvat, eitad seda, mis su arvamusega kokku ei sobi...

kysimus 8. september 2015 22:15
Kui oleks Euroopas mingi katastroof juhtunud ja inimesed köigest ilma jäänud.....vaevalt Aafrika oleks valgeid plaksutamisega vastu vötnud nagu sakslased....????????Alles see oli kui näidati kaadreid,kus valgeid tapeti Aafrikas ja aeti maalt välja,karjudes , et see maa kuulub mustadele....Vöigas ! Nyyd siis lömitame ja nemad loobivad jalaga leiba ja vett relssidele ...milline ylbus...Vötke aga rohkem...Rootsis on juba viljad käes...
kui 8. september 2015 22:09
meid võeti kunagi vastu siis peame ka meie võtma,Ma ei saa aru???Sa oled ise põhimõtteliselt siin kylaline ja tahad kutsuda minu koju elama veel omakorda kylalisi???
Päästke Eesti 8. september 2015 21:26
TROOJA HOBUNE
Islami salaplaan Euroopas - see vallutada!
http://imgur.com/a/9KQEd
Invasioon Euroopasse
Palun otsige piltidelt: vanureid, naisi, lapsi, nälginud inimesi. Vastus: te ei leia! Aina rohkem on kuulda infot, et avamerel osa lasti: loe kristlased vajadusel naised ja nõrgad - üle parda visatakse. On niiditõmbajaid (Itaalia maffia) ning EU salajased juhtorganid, kes lasevad olukorral eskaleeruda - see on kasulik, et tulla välja diktatuur-superriigiga (enne on vaja kodusõdasid). Massiliselt imbub läbi paadipõgenike ka islami võitlejatest noori mehi noorukeid Euroopasse.
http://imgur.com/a/TVnLK
ASTUGE VASTU EU AGRESSORILE http://imgur.com/cZxCSEj?tags
8. september 2015 21:23
Noorsand arvab,et on tulnud tema tund poliitikas.Sellepärast ta nii härdalt leelotab talle ette pandud teksti
Peatage MASSID 8. september 2015 21:23
Disainer Pertti Soomest, pakkus Eestile kiiret ja odavat lahendust immigrantide sissevoolu vastu! Nimelt printida neid http://imgur.com/54JLMrz postreid 1 miljon ning panna Eesti piiril iga puu külge. Pidi mõjuma paremini, kui küüslauk ja rist Draculale.
Kui aga see lahjaks jääb, siis tuleks teede tõkkena kasutada seapeadest ketti http://imgur.com/nrj28DU
Jagage seda, enne kui see ära kaob, VALITSUS ei saa kontrollida rahvast - sotsiaalmeediat!
EESTI SAA - JÄÄ VABAKS!
Sass 8. september 2015 20:44
Kulla noorseltsimees(mitte minu, õnneks!)!
Aga võta ennast kuulda ja ole solidaarne nendega - põgene Aafrikasse!
Mina, vastuoksa, soovin koju!
arvamus 8. september 2015 20:40
Selleks, et võõra kultuuriga tutvuda, ei pea võõraid oma koju vedama, võib sõita nende juurde. Sai araablastest turistidega Sharmis kokku puututud ja mitte mingil juhul ei taha neid siia, venelane on nende kõrval ingel. Mustad, ülbed, lärmakad, astuvad teistest lihtsalt üle, naised kirjaoskamatud ja perekond ongi neil 10-20 inimest.
Ausalt öeldes 8. september 2015 20:07
minul ei ole venelaste vastu midagi olen elanud nende ajal ja kord oli majas samuti pole ykski venelane mind solvanud kuigi elasin nendega yhes majas. Venelane on nous jagama oma viimast toidupala ,Seda oli bäha rasketel aegadel. Kui ei vota enda juurde elama siis ära kobise. Voimalikud terroristid nagu tänasest lehestki saab lugeda.
Inimese tasandil ongi idanaaber hea. 10. september 2015 14:23
Aga nende RIIK on - HUVITAV, MIKS KÜLL?? - täielik vastand!
Arvan teadvat ka põhjuseid. Kes ajalugu ja riigihuvisid uurib, teab.

juyy 8. september 2015 20:03
Olen sellest põlvkonnast, kes pidi majutama Sinu vanaisad, kes siia külade kaupa voorisid ja revolvriga varustatud militsionääri saatel meie majja paigutati, nii et meie, ellujäänud pärismaalased, pidime koguni õnnelikud olema, kui mingi koridorinurk meile jäeti ja kohe Siberisse ei saadetud. Nii et Eestimaad ja eestlasi armastav sisserändaja järeltulija, seda võiksid ka teada ja arvestada, enne kui hakkad eestlastele järjekordseid nõudmisi esitama ja õpetama, kuidas nad käituma peavad. Miks Su vanemad ja vanavanemad pole ära õppinud eesti kultuuri?
to yu... 8. september 2015 21:54
mis sa last sõmad? milles tema süüdi on?said ju tagasi oma maad ja metsad.
Iga inimene, sõltumata tunnustest, 10. september 2015 14:26
ON SÜÜDI OMA TEADMISTES või nende puudumises.
Teadmiste puudumisel saab olla vaid 2 põhjust, mõlemad on väärt põlgust: VAENULIKKUS ja nn POHHUISM, kui väljenduda tabava võõrlaenu abil.
mari 8. september 2015 20:00
Mulle hakkab tunduma, et seoses pagulaste vastuvõtuga on välja koorunud mingi meditsiiniline probleem. Võimetus elu realistlikult hinnata. Äkki on see mõne inimese liiga hea elu tagajärg. Elus on kõik olemas, negatiivseid sündmusi pole olnud, kurjusega kokkupuudet pole olnud. Ja siis arvataksegi, et elu on ilus ja hea ja kõik inimesed on ilusad ja head. Need aga, kellel on elust negatiivset meenutada on oluliselt ettevaatlikumad.
Nii on 8. september 2015 21:36
See tõbi on juba diagnoositud. Batsilli nimi on immigrakokk. Tõbi levib kõige enam sugulisel teel, eriti anaalvahekorraga. Ägedad haigusepuhangud on võimalikud ka kollektiivides, milles pea kõik on poliitikud ja seal levib kuri tõbi isegi piisknakkusega, ka rahatähtede kaudu. Eriti vastuvõtlikud on haigusele proffessionaalsed poliitikud.
Ravitakse tabletiga, tinast tabletiga.
elasime 8. september 2015 19:58
venelastega aastakümneid , seda ei saa võrrelda, sest venelane tegi tööd, mida oli palju, jah ta jäi siia aga see must rass ei hakka iial tõõle,seda enam, et ka valitsus ei ole midagi selle heaks teinud et tõõd oleks, ei ole meil riigi ettevõtteid jne,, samuti saavad mustad omale korterid ja muud hüved ilma lille liigutamata jne... ma arvan et paljud on nt. ukraina paguleste poolt, kes on töökad olnud
VÄIKE parandus 10. september 2015 14:30
Mitte ei elanud vaid elame.
Ja jällegi - KUNAGI POLE ASI RAHVUSES ega NAHAVÄRVIS vaid KAHE KÕRVA VAHEL.
Palun ärme üldista meelevaldselt.
Arne 8. september 2015 19:39
pLju Sulle maksti vōi mida lubati, Juudas?
8. september 2015 19:08
pistke see solidaarsus endale p....e