Eesti uudised

Kas Tartus on asutud tihti pidutsejaid korgijoogiga mürgitama? (16)

Geidi Raud, 8. september 2015 16:52
Foto on illustreeriv.Foto: Tairo Lutter
Tartu noormees nimega Paul kirjutab oma Facebookis, et viimasel ajal kõneldakse heade mõtete linnas palju sellest, et inimestele pannakse ilma nende teadmata joogi sisse narkootikume, peamiselt korgijooki. Politsei aga rahustab, et teateid taoliste juhtumite kohta on viimasel ajal tulnud üliharva.

"Viimasel ajal liigub Tartus palju jutte selle kohta, et inimestele pannakse nende teadmata midagi joogi sisse. Peamiselt tüdrukutele, aga tean ka mõnda noormeest, kes niimoodi mürgitatud on saanud. Kõige tõenäolisemalt on pea alati olnud tegu GHB ehk korgijoogiga," kirjutab Paul oma Facebooki lehel.

Nii otsustas noormees oma algatusel erinevatest allikatest kokku tõlkida lihtsa juhendi, mis annab ülevaate GHB ohtudest. Seal juures on ka mõned soovitused, mida enda ja oma sõprade kaitsmiseks ära teha.

Samal teemal

Tema postitust on jagatud Facebookis juba üle 1600 korra.

Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kristjan Tommingas rahustab aga, et politsei ei ole saanud teateid, et korgijooki praegu Tartus massiliselt kuritarvitataks. Siiski pole Tomminga sõnul välistatud, et ööklubides ja teistel seltskonnaüritustel võivad ringi liikuda pahatahtlike kavatsustega inimesed, kes teiste jookidesse keemiat sokutavad.

"Politseile teadaolevalt on analoogseid juhtumeid esinenud siiski üliharva. Sellegipoolest ei ole mõistlik enda ja oma seltskonna jooke kunagi järelvalveta jätta. GHB levikut ja populaarsust reguleerib GHB ja selle lähteaine GBL-i kättesaadavus ning GBL on lihtsalt kättesaadav, kuna see leiab laialdast kasutust autokeemia tootena näiteks veljepuhastusvahendi näol," selgitas Tommingas.

"Ette on tulnud ka lähteaine GBL-i kuritarvitamise juhtusid, sest inimorganism muudab selle ülihappelise aine manustamisel ise GHB-ks. Mõlema aine kuritarvitamise puhul on siiski reeglina tegu teadliku mürgitamisega," märkis ta.

Võimaliku ohu kiireks tõrjumiseks soovitab Tommingas korgijoogi kuritarvitamise kahtluste korral sellest politseile viivitamatult teada anda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee