Maailm

Putin rajab Süüriasse suure õhuväebaasi (27)

Toimetas Kristin Aasma, 8. september 2015 15:34
Sõprus kestab: Süüria president Bashar al-Assad (vasakul) ja Vene president Vladimir Putin 2006. aastal.Foto: AP / Scanpix
Venemaa alustab õhuväebaasi ehitamist Süüriasse, et korraldada sealt õhurünnakuid Islamiriigi vastu.

Venemaa president Vladimir Putin on andnud käsu ehitada suur kvartal 1000 sõjaväelasele, kirjutas express.co.uk. Baas mehitatakse hävitajate pilootide ja sõjaväelastega, kes hakkavad võitlema Islamiriigi vastu toetades Bashar al-Assadi režiimi. 

Samal teemal

Venemaa jätkab Süüria abistamist võitluses terrorismi vastu, ütles The New York Timesile Vene diplomaat Maria Zaharova, kelle sõnul toimub Süüria sõjaline abistamine Putini ettepanekul ühendada eri poolte jõud võitluseks Islamiriigi vastu.

Vene diplomaat märkis veel, et USA-l ja lääneriikidel ei ole plaani Süüria rahulikuks ülesehitamiseks isegi siis, kui Assad võimult lahkub.

Briti peaminister David Cameron ja USA president Barack Obama on rõhutanud, et igasugune lahendus kodusõjas olevas Süürias võib lõppkokkuvõttes tähendada Assadi režiimi lõppu. USA riigisekretär John Kerry helistas Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile, et väljendada Ühendriikide muret viimaste arengute üle.

Putini samm Süürias häirib USA-d ja lääneriike Vene riigijuhi avaliku ekspansionistliku poliitika pärast.

USA riigidepartemangust öeldi, et Venemaa "need tegevused võivad edaspidi eskaleeruda konfliktini, mis viivad süütute inimelude suuremate kaotusteni, põgenikelainete suurendamiseni ning riskini jõuda vastasseisu Süürias tegutseva Islamiriigi-vastase koalitsiooniga".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee