Maailm

Islamiriigi agent: Euroopasse on smugeldatud tuhandeid pühasõdalasi (139)

Õhtuleht.ee, 8. september 2015, 14:12
Migrandid Izmiri sadamas. Kas ka nende seas leidub Islamiriigi võitleja? Reuters / Scanpix
Islamiriigi kasuks töötava Süüria agendi ja smugeldaja teatel on terrorirühmitis smugeldanud edukalt Euroopasse tuhandeid pühasõdalasi. "Oodake ainult," naeris ta. "Nad tulevad pagulastena."

Süüria agent väitis, et lääneriikidesse on ISIS smugeldanud üle 4000 relvastatud võitleja, kes on Euroopasse saabunud süütute migrantide seas, kirjutab express.co.uk.
Kolmekümnendates eluaastates ISISe smugeldaja paljastas, et jätkuv salaoperatsioon kulgeb täiesti edukalt. 

Samal teemal

Arvatavasti on ta esimene, kes kinnitas ISISe plaane infiltreeruda lääneriikidesse. Islamiriik on surmatoovaid võitlejaid saatnud jõukamatesse Euroopa riikidesse üle Türgi piiri.

Agent rääkis, et Euroopasse sisseimbumine algas ulatuslikumalt pärast USA ja tema liitlaste õhurünnakuid. "Kui keegi mind ründab, siis ründan ma neid kindlasti vastu," sõnas ISISe mees. Ainuüksi Türgis on 1,5 miljonit Süüria põgenikku, kes sõidavad Izmirist ja Mersinist üle Vahemere Itaaliasse ning sealt edasi Rootsi ja Saksamaale, kus ollakse vastuvõtualtid.

Üks Türgi pagulaste smugeldaja märkis, et on aidanud rohkem kui kümnel ISISe mässuliselt Euroopasse infiltreeruda varjupaigataotleja sildi all.

"Meie unistus on, et mitte üksnes Süürias ei ole kalifaat, vaid kogu maailmas," ütles agent, kes on kindel, et see nii varsti ka sünnib.

139 KOMMENTAARI

l
Ly 17. november 2015, 12:50
Veel parem variant oleks saata Merkel ja Juncker oma 500 000 lemmikuga Süüriasse või Aafrika tühjaks jäänud mandrile. Tean, et rumal minust nii kommen...
(loe edasi)
r
RS 17. november 2015, 10:00
Annaks Jumal,et Euroopa sellest pasast välja tuleks ja kogu see pagulaste mahitajate kamp õiglase ja karmi karistuse saaks.
Loe kõiki (139)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee