Migrandid Izmiri sadamas. Kas ka nende seas leidub Islamiriigi võitleja?Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 8. september 2015 14:12
Islamiriigi kasuks töötava Süüria agendi ja smugeldaja teatel on terrorirühmitis smugeldanud edukalt Euroopasse tuhandeid pühasõdalasi. "Oodake ainult," naeris ta. "Nad tulevad pagulastena."

Süüria agent väitis, et lääneriikidesse on ISIS smugeldanud üle 4000 relvastatud võitleja, kes on Euroopasse saabunud süütute migrantide seas, kirjutab express.co.uk.
Kolmekümnendates eluaastates ISISe smugeldaja paljastas, et jätkuv salaoperatsioon kulgeb täiesti edukalt. 

Arvatavasti on ta esimene, kes kinnitas ISISe plaane infiltreeruda lääneriikidesse. Islamiriik on surmatoovaid võitlejaid saatnud jõukamatesse Euroopa riikidesse üle Türgi piiri.

Agent rääkis, et Euroopasse sisseimbumine algas ulatuslikumalt pärast USA ja tema liitlaste õhurünnakuid. "Kui keegi mind ründab, siis ründan ma neid kindlasti vastu," sõnas ISISe mees. Ainuüksi Türgis on 1,5 miljonit Süüria põgenikku, kes sõidavad Izmirist ja Mersinist üle Vahemere Itaaliasse ning sealt edasi Rootsi ja Saksamaale, kus ollakse vastuvõtualtid.

Üks Türgi pagulaste smugeldaja märkis, et on aidanud rohkem kui kümnel ISISe mässuliselt Euroopasse infiltreeruda varjupaigataotleja sildi all.

"Meie unistus on, et mitte üksnes Süürias ei ole kalifaat, vaid kogu maailmas," ütles agent, kes on kindel, et see nii varsti ka sünnib.